הרוצח שביצע פיגוע ירי בבית הכנסת בפאוויי יישפט למאסר עולם

ג'ון ארנסט שביצע את הפיגוע הקטלני בבית הכנסת של חב"ד בפאווי חתם על עסקת טיעון במסגרתה יבלה את שארית חייו בכלא ללא אפשרות שחרור

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

הרוצח שביצע פיגוע ירי בבית הכנסת בפאוויי יישפט למאסר עולם-ערוץ 7
ג'ון ארנסט
צילום: רויטרס

ג'ון ארנסט, שביצע את פיגוע הירי הקטלני בבית חב"ד בעיר פאווי ב-2019 הודה בבית המשפט בסן דייגו בכל סעיפי האישום המיוחסים לו.

ארנסט הודה במסגרת הסדר טיעון עליו חתם, כדי להימנע מגזר דין מוות. בגיל 22 כולל ההסדר מאסר עולם ללא אפשרות שחרור עד סוף ימיו.

נזכיר כי ב-27 באפריל 2019 נכנס ארנסט, אז בן 20 בלבד, לבית חב"ד בעיר פאווי, מצפון לסן דייגו. באותו זמן התקיימה תפילת שביעי של פסח. הוא פתח באש מרובה סער ורצח את לורי גילברט קיי ז"ל. בנוסף, שלושה בני אדם נפגעו מהירי, ביניהם ילדה בת שמונה ושליח חב"ד שאיבד אצבע במתקפה.

בתום מסע הירי הרצחני, ארנסט חייג למוקד החירום המשטרתי 911 ודיווח על תקרית הירי. לפי התביעה בסן דייגו, במהלך שיחה זו ארנסט הסביר שהוא פתח באש בבית הכנסת "מכיוון שיהודים מנסים להשמיד את הלבנים".

"על אף ששקלנו לגשת למשפט הזה במטרה להטיל על הנאשם עונש מוות, אנו סבורים שמאסר עולם ללא שום אפשרות לשחרו מוקדם הוא עונש ראוי לפשע השנאה הזה", הסבירו התובעים בתיק שביקשו את אישור משפחתה של לורי קיי לעסקה.

עוד הוסיפו התובעים, "אנו מקווים שהעונש יאפשר לקורבנות, למשפחותיהם, לחבריהם ולקהילה לסגור מעגל. הסדר טיעון זה יוודא שהנאשם ייענש בכל חומרת הדין ובהתאם לחוק".