האזהרה של טראמפ

נשיא ארה"ב לשעבר מתריע מפני רפורמת ההגירה של ביידן. "המצב הזה עלול להיות גרוע יותר מכל הסיוטים שלנו ולהוביל להרס החברה שלנו''.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

האזהרה של טראמפ-ערוץ 7
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ, יוצא נגד חבילת החוקים שמתכנן ממשלו הדמוקרטי של ג'ו ביידן להעביר וכוללת גם רפורמת הגירה.

טראמפ מוטרד מהניסיון להכליל בתוך הרפורמה את ארגון זכויות האדם 'אמנסטי', ומזהיר: "אם 'אמנסטי' יהיה חלק מהעניין, הגבול הדרומי שלנו יהיה פרוץ באופן חסר תקדים. זה יהיה איתות לכל מהגר, כאילו אמרנו לו 'בוא מהר לאמריקה, עוד מעט תהפוך לאזרח'. הגבולות שלנו יהיו פרוצים והסכנה תגבר אם 'אמנסטי' יביא לכאן מהגרים בלתי חוקיים. המצב הזה עלול להיות גרוע יותר מכל הסיוטים שלנו ולהוביל להרס החברה שלנו".

"הרפובליקנים חייבים להילחם בצעד הזה למען ארצות הברית וחשוב לא פחות - למען כבודה והצלחתה של המפלגה הרפובליקנית", הוסיף הנשיא לשעבר.

בינתיים ספגה מדיניות ההגירה של ממשל ביידן מכה כאשר שופט פדרלי הורה לעצור את כל הבקשות הקשורות לילדי מהגרים בתכנית שזכתה לכינוי 'DACA' והבהיר כי המיזם שייסד הנשיא לשעבר אובמה, אינו חוקי.

התכנית העניקה הגנה מפני גירוש ואישורי עבודה למהגרים בלתי חוקיים שהגיעו לארה"ב לפני שמלאו להם 18 שנים. על פי הערכות למעלה מ-750 אלף מהגרים זכו להגנה במסגרת התכנית שבוטלה כליל.