נטיעות בחוות אדיס עלם: "זו ציונות בתפארתה"

עשרות עצים ניטעו בחוות אדיס עלם הסמוכה ללטרון. מתן פלג מתנועת אם תרצו: "המשך ישיר לנטיעות של העם היהודי בארץ ישראל מאז שיבת העם לארצו".

ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

נטיעות בחוות אדיס עלם: "זו ציונות בתפארתה"-ערוץ 7
אורי אריאל בנטיעות
צילום: אם תרצו

עשרות עצים ניטעו בחוות אדיס עלם הסמוכה ללטרון, חווה שהוקמה על ידי 30 יהודים מקהילת יוצאי אתיופיה.

הנטיעות התבצעו כחלק מפרויקט שמבצעת תנועת “אם תרצו”, “טוב לנטוע בעד ארצנו”, ובו נשתלים עצים ברחבי ארץ ישראל בשיתוף הארגון "השומר יו”ש" שעוזר לחקלאים לשמור על החוות מפני גורמים עויינים.

מתן פלג יו"ר תנועת “אם תרצו” מסר: “הנטיעות המרגשות שזכינו להוביל יחד עם השותפים היקרים כמו הנטיעות שקיימנו בחודשים האחרונים במקומות אחרים ברחבי ארץ הן המשך ישיר לנטיעות של העם היהודי בארץ ישראל מאז שיבת העם לארצו”.

אביחי סוויסה מנכ״ל השומר יו״ש אמר: “כיום יש הרבה מאוד חקלאים חלוצים הנמצאים בכ-40 חוות ביהודה ושומרון שהם הערך המרכזי של ההתיישבות המחזיקים בנקודות אסטרטגיות שמונעות השתלטות פלסטינית בלתי חוקית. המשימה שלנו בשומר יו״ש לעזור להם בגיוס מתנדבים וציוד במשך כל השנה”.

שר החקלאות לשעבר אורי אריאל שהשתתף בנטיעות אמר: "אני שמח לראות כאן בחווה את עולי אתיופיה היקרים, נוטעים עצים יחד עם צברים. ילדים, משפחות וסטודנטים. זו ציונות בתפארתה. יחד עם זאת עלינו לזכור את אחינו באתיופיה שטרם עלו ואני מקווה שהם יעלו בהקדם".