קורס הצוערים של משרד החוץ: "הסיירת הכי מובחרת של ישראל"

25 גברים ונשים משתתפים בקורס הצוערים של משרד החוץ, בהם צוער ארמני ראשון במשרד החוץ, צוער מהקהילה האתיופית וצוערת דרוזית.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

קורס הצוערים של משרד החוץ: "הסיירת הכי מובחרת של ישראל"-ערוץ 7
הצוערים החדשים
צילום: משרד החוץ

שר החוץ יאיר לפיד השתתף אתמול (רביעי) בטקס הפתיחה של קורס הצוערים של משרד החוץ.

קורס הצוערים הוא דלת הכניסה לשירות הדיפלומטי של מדינת ישראל ואחד הקורסים הארוכים, המאתגרים והמגוונים ביותר בשירות הציבורי.

את הקורס התחילו 25 צוערות וצוערים שעברו מיונים שנמשכו תשעה חודשים ונבחרו מתוך למעלה מ-3000 מועמדים.

במהלך ששת חודשי הקורס יעברו הצוערים הכשרות והדרכות בנושאי תוכן מגוונים הכוללים את יסודות הדיפלומטיה הישראלית, פני החברה הישראלית על כל גווניה, נושאים אסטרטגיים, פעילות בארגונים בינלאומיים, וירכשו יכולות בתחומי הדיפלומטיה הדיגיטלית והופעה מול מצלמה ומול קהל.

קורס הצוערים החדש הוא הקורס הראשון מאז החתימה על הסכמי השלום והנורמליזציה. דגש מיוחד יינתן בקורס ללימוד ההסכמים והקשרים החדשים שנבנים. חלק מבוגרי הקורס מיועדים לשרת בנציגויות ישראל החדשות שנפתחו באבו דאבי, דובאי, מנאמה וראבט.

יאיר לפיד
צילום: משרד החוץ

את הקורס התחילו 10 צוערות ו-15 צוערים המייצגים מגוון רחב של החברה הישראלית, בהם צוער ארמני ראשון במשרד החוץ, צוער מהקהילה האתיופית וצוערת דרוזית.

הצוערת הצעירה ביותר בקורס היא בת 25 והמבוגר ביותר הוא בן 49. הגיל הממוצע של הצוערים הוא 31.5, דומה לגיל הממוצע בקורסים הקודמים.

מרבית הצוערים נולדו בארץ, אך יש ביניהם גם עולים חדשים וישנים (מצרפת ומבריטניה), והם מגיעים עם מגוון רחב של שליטה בשפות בהן צרפתית, פורטוגזית, ספרדית, רוסית, איטלקית, ערבית, סינית וארמנית, בנוסף לאנגלית שהיא תנאי סף לכניסה לקורס צוערים.

שר החוץ יאיר לפיד אמר לצוערים: ''אני עומד פה בפני הסיירת הכי מובחרת של מדינת ישראל. אתם מגינים על המדינה, שומרים עליה. כמו חייל על הגבול, כמו איש מוסד בכל מקום בעולם. אין לי מילים להביע את הגאווה שאנחנו מרגישים על כך שאתם מסכימים לקחת על עצמכם את המשימה של ההגנה על המדינה שלנו. בשם מדינת ישראל מודים לכם ושמחים שאתם פה''.