המחבל שסייע לפיגוע בברקן מבקש הקלה בעונש: ״זו מעידה ראשונה״

הסייען שהורשע באי מניעת הפיגוע בברקן מבקש להקל בעונשו. משפחות הנרצחים זועמות: ״איבדנו את ההרתעה. ההסכם עם המחבל הוא בושה״.

ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

המחבל שסייע לפיגוע בברקן מבקש הקלה בעונש: ״זו מעידה ראשונה״-ערוץ 7
קים לבנגרונד- יחזקאל
צילום: צילום מסך פייסבוק

מחמד חרסה, המחבל הפלסטיני שהורשע בסיוע למחבל שביצע את הפיגוע בברקן, הגיש לפני כמה ימים בקשה להקל בעונשו לאחר שהסדר טיעון שנחתם עימו לא התקבל בבית המשפט.

על פי הדיווח בעיתון ידיעות אחרונות, חרסה שהורשע בעבירת אי־מניעת הפיגוע ונגזרו עליו ארבע שנות מאסר, טוען כי יש להקל בעונשו משום שהוא "ללא כל עבר פלילי וזו מעידתו הראשונה".

בפיגוע הקשה בברקן, שהתרחש ב־2018, רצח המחבל אשרף נעלוואה את קים לבנגרונד וזיו חג'בי. הוא נמלט מכוחות הביטחון במשך כ־70 יום. בימים לאחר הפיגוע עצר צה"ל עשרות משתפי פעולה שידעו על כוונותיו.

לאחר שהודה במיוחס לו נחתם עם חרסה הסדר טיעון ולפיו ירצה מאסר של 36 חודשים. אלא שבשלב זה נכנסו לתמונה המשפחות השכולות והתנגדו. בעקבות זאת הוחמר עונשו ל־48 חודשים.

רפי לבנגרונד, אביה של קים, אמר לידיעות אחרונות: "קוראים למחבל הזה סייען, אבל האמת היא שהוא מפקד החוליה. הוא היה בקשר עם המחבל ושאל אותו על הפיגוע. ההסכם שנחתם עימו מההתחלה הוא בושה. אני מרגיש שאני צריך להיאבק לא רק במחבל אלא גם בפרקליטות ובבית המשפט שלא חלילה יקלו בעונשו".

 

זיו חג׳בי
צילום: באדיבות המשפחה