מחר: יום התפילין העולמי - ברחבת הבימה

מחר צפויים מאות אנשים להניח תפילין ברחבת הבימה בתל אביב במסגרת יום התפילין. הרב אלון כהן, יוזם יום התפילין, סיפר על כך בערוץ 7.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

יום התפילין העולמי יערך מחר (שישי), דווקא ביום האהבה - ט"ו באב.

מי שיזם את הדבר המרגש הוא שליח חב"ד הרב אלון כהן יחד עם איש העסקים חיים סקאל. השניים חברו לידוענים רבים שנרתמו לפרסם את יום התפילין.

"אני פועל עם הרבה נוער בבתי ספר, אני פועל בבתי רפואה לבעיות נפשיות. הולכים ומניחים להם תפילין", סיפר הרב כהן בשיחה עם ערוץ 7. "הרעיון הזה של יום התפילין עלה לי בראש. שוחחתי עם חיים סקאל ואמרתי לו 'מה אתה אומר על הרעיון הזה?' הוא אמר לי 'אלון, זה רעיון חבל על הזמן'".

"רצינו לקחת את זה צעד קדימה", הוסיף. "פנינו ל'הידברות' ולרב זמיר כהן, הם מאוד אהבו. התחלנו לפרסם, ואז התחלתי לפנות לסלב כדי שיצטרפו. עשיתי טלפונים לכל מיני סלב והגענו להמון סלב ששלחו סרטונים בהם הם שמו תפילין עליהם ואמרו כולם להגיע לרחבת הבימה ליום התפילין העולמי".

יום התפילין יתקיים ברחבי הארץ ובמסגרתו יקראו שליחי חב"ד לקהל הרחב להניח תפילין כל יום ובמיוחד ביום האהבה. האירוע המרכזי יתקיים ברחבת 'הבימה' בתל אביב בשעה 8:30. "אנחנו רוצים לגרום שט"ו באב, שהוא יום האהבה, זה יום גדול, לחבר אותו לתפילין", אמר הרב כהן.

"המטרה היא ביום האהבה לחבר בין עם ישראל", ציין. "אנחנו צריכים את זה, כל העניין של אהבה וחיבור אחד לשני. שנהיה עם אחד. זה עם ישראל כשהוא מחובר לקדוש ברוך הוא".

הסלבס, כאמור, נרתמו לפרסום המיזם. כך למשל ציון ברוך, יואב אליאסי-הצל, גיל ססובר, עדי ליאון, שון בלאיש ועוד רבים. "אני מקבל מאות תגובות טובות למיזם", אמר כהן. "המון שחקנים שולחים סרטונים ומעלים ומפרסמים אצלם באינסטגרם ובוואטסאפים. חב"ד תל אביב הצטרפו ועיריית תל אביב נרתמה לתת לנו רשות להשתמש ברחבת הבימה".