איילת שקד: "ההנהלה של בן אנד ג׳ריס העולמי בחרה ללקק לטרור"

שרת הפנים איילת שקד פנתה היום (חמישי) במכתב למנהיג ארגון "CUFI" של הנוצרים האוונגליסטים תומכי ישראל, וביקשה ממנו לפעול בכל הכוח נגד התנהלות חברת בן אנד ג'ריס העולמית והחלטתה להחרים את יהודה ושומרון.

במכתב לכומר האוונגליסטי ג'ון הייגי כתבה שקד, "אני מבקשת מכם לנקוט בפעולה נחרצת אל מול החרם המחפיר של בן אנד ג'ריס, כולל יישום מלא של כל הליכי החקיקה הלאומיים והמקומיים נגד ה-BDS ונגד האפליה".

"אני גם מבקשת מכם להצהיר כי הכנסיות, הארגונים והקהילות שאתם מובילים יבחרו לרכוש מותגי גלידה אחרים, עד שבן אנד ג'ריס יהפכו את החלטתם המבישה לצדד בכוחות השנאה והסכסוך. אנטישמיות לעולם לא צריכה להיות חלק מהתפריט שלנו", כתבה שקד להייגי.

אתמול הגיעה שרת הפנים למפעל בן אנד ג׳ריס הישראלי כדי לחזק את הבעלים והמנכ''ל, אבי זינגר, שמסרב לציית להחלטת בן אנד ג׳ריס העולמית להחרים את יהודה ושומרון.

שקד אמרה כי ״לא את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להחרים - הפוך. צריך לקנות בן אנד ג׳ריס בישראל. אבי זינגר המנכ״ל של בן אנד ג׳ריס ישראל נלחם כבר כמה שנים מלחמת חורמה נגד ארגוני ה-BDS. הוא מסרב לקבל את התנאי של בן אנד ג׳ריס העולמי, להחרים חלקים מישראל, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להפוך את ההחלטה שלהם.

''צריך להילחם בבן אנד ג׳ריס האמריקאי", הסבירה שקד וסיפרה: ''אנחנו פועלים מול גורמים יהודיים, קהילות אוונגליסטים ותומכי ישראל בארה״ב ששם יחרימו את הגלידה של בן אנד ג׳ריס עד שהם לא ישנו את ההחלטה הבזויה שלהם.

''ההנהלה של בן אנד ג׳ריס העולמי בחרה ללקק לטרור ולארגונים אנטישמים במקום להיות נאמנה לזכיין ישראלי שכבר שנים רבות מהווה מופת ודוגמה ליצרן ישראלי''.

שרת הפנים הבטיחה כי ''ממשלת ישראל תעשה כל מה שהיא יכולה במישור המשפטי, הצרכני והדיפלומטי נגד היצרן האמריקאי על מנת לשנות את ההחלטה הזו.

''אני קוראת לאזרחי ישראל - את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להמשיך לקנות, המפעל הזה מעסיק 160 עובדים ועוד הרבה משקים חקלאיים באזור. יש לנו שנה וחצי לשנות את ההחלטה האנטישמית הזו״, כך שקד.