אילוסטרציה. זוג בדייט
אילוסטרציה. זוג בדייט באדיבות אלגו

זה לא חדש שהרבה חבר'ה רווקים, צעירים ומבוגרים כאחד, מרגישים קצת מיואשים מעולם הדייטים. זה יכול להיות בגלל שהם מרגישים שיש מחסור בהצעות או אפילו שברוך ה' כבר יש הצעות, אבל פעם אחר פעם הן מתבררות כלא מתאימות.

"הרגשנו שחייב להיות פתרון טוב יותר" מספרת מעיין מקסימוב, ומתארת שיחה עם כמה חברים וחברות שכמו הרבה שיחות בין חבר'ה בגיל הזה התגלגלה לבעיית הדייטים, רק שהפעם, במקום להשאיר את הדברים באוויר, הם גם החליטו לנסות ולמצוא את הפתרון.

"הבנו שיש המון חבר'ה שרוצים לצאת, אך פעמים רבות פשוט אין הצעות רלוונטיות, וחוץ מלומר לחברים "היי נועה, פליז תחשבי על מישהו בשבילי", מרבית הרווקים הדתיים מרגישים שאין להם עוד מה לעשות כדי למצוא את האחד או את האחת".

"מכיוון שכולנו היינו יוצאי יחידות טכנולוגיות והתעסקנו בעבר באלגוריתמי בינה מלאכותית, הרעיון שעלה היה כמו חבר שמכיר לך, רק שיהיה מבוסס אלגוריתם בינה מלאכותית שידע להציע הצעות איכותיות ומדויקות".

מעיין וצוות אלגו
באדיבות אלגו

"השיחה הזו די שינתה לנו את החיים", היא צוחקת, "עבודה עד אמצע הלילה כל יום בשנה וחצי האחרונות זה ללא ספק שינוי רציני, ואנחנו מקווים שעוד תשנה לרבים אחרים".

החבר הזה נקרא 'אלגו', והוא בוט (מעין מענה אוטומטי בוואטספ) חמוד ויעיל שמיועד לדתיים, ומפגיש ביניהם ובין בן או בת הזוג המתאימים להם. המיזם כולו מפותח בהתנדבות וללא כוונת רווח, ומאז שהושק אתמול, לקראת ט"ו באב, ונרשמו כמעט 2000 פנויים ופנויות תוך 24 שעות מרגע ההשקה.

"אלגו עבר לפסים מעשיים ממש באותו ערב מיד אחרי השיחה ההיא לפני שנה וחצי" מתארת את הדרך הארוכה מעיין, שמלבד היותה אחת המפתחות משמש גם כמנכ"לית העמותה, "התחלנו בשאלונים שהפצנו לזוגות נשואים, וכאן המקום להגיד תודה לשלוש-אלפים הנשואים והנשואות מהמגזר הדתי שמילאו אותם, ועל בסיסם אימנו את המודל. לאחר מכן יצאנו לתהליך ארוך של בניית אלגוריתם, פיתוח של הבוט, בדיקות, גיוס תרומות, בניית אסטרטגיה, שיווק, ואתמול הגענו לרגע ההשקה".

"מעבר לחברי הצוות המדהימים שמובילים את אלגו ביום-יום והשמות שלהם מופיעים באתר שלנו, ישנה קהילה מדהימה של מעל מאה חברים שלנו שמלווים אותנו כבר זמן רב, ואנחנו פונים אליהם בכל בקשת עזרה או שאלה שעולה לנו. הם כמובן הובילו את הפרסום הרחב שהופץ אתמול בכל רחבי המגזר, וזו הזדמנות לומר גם להם תודה".

אלגו
באדיבות אלגו

מה פירוש השם אלגו? לא חששתם לתת שם שלרוב האנשים לא יגיד שום דבר, למה לא ללכת על משהו עם הקשר יותר ברור כמו למשל ש'שליש גן עדן' עשו?

"אלגו זה קיצור של אלגוריתם" היא עונה, "וזה גם בוט חמוד שאפשר לדמיין אותו, הוא קצת רובוט אבל עם חיוך מתוק והרבה רצון לעשות טוב בע"ה. הרגשנו שהשם מדייק בדיוק את הייחודיות שאלגו מביא לעולם - אלגוריתם בינה מלאכותית חכם וחדשני, שיוכל להכיר בין בני זוג בציבור הדתי, ולהציע הצעות מדויקות ואיכותיות".

"היתרון הגדול בזה שמדובר ברובוט הוא האנונימיות כמובן, זה שאין צורך לעבור בין עשרות פרופילים או שיראו אותך בצורה פומבית - האלגוריתם ימצא בעצמו התאמה שמדויקת בול עבורך".

אוקי, נשמע שבאמת מדובר באחלה פתרון, אז השאלה הגדולה היא למה בעצם הקמתם עמותה ולא עסק? לא צריך לנצל מצוקה של אנשים כמובן, אבל יש לא מעט אתרי שידוכים ושדכנים שעולים כסף. אם יש לכם פה פתרון טוב, שהשקעתם בו הרבה ואתם מאמינים בוגם יש אנשים שמוכנים לשלם עליו, אז למה לא להרוויח ממנו?

"על למה אנחנו ללא מטרות רווח קל לנו לענות - באנו באמת לתת מענה לאתגר מציאת הזוגיות בציבור שלנו, ולא לאף מטרה אחרת. זה מה שעומד בראש מעייננו. על שאלות התקציב כבר יותר מורכב לענות, כי כדי שאלגו ירוץ אנחנו באמת זקוקים להרבה כסף".

אלגו
באדיבות אלגו

"הצוות שלנו עובד בהתנדבות, אבל אנחנו משלמים ל-WhatsApp על כל הודעה שהבוט שולח, וכן משלמים על שרתים, פרסום ועוד. בחרנו לא לגבות כסף ממשתמשים כיוון שחשוב לנו מאד שכל אחד ואחת שירצו יוכלו להשתמש ולמצוא את שאהבה נפשם, וזה גם המפתח להצלחת אלגו - מאגר גדול ורחב של פנויים ופנויות".

"בהמשך, אנחנו מקווים שכל זוג שיינשא בע"ה דרך אלגו יתרום 1000 ש"ח דמי שדכנות. לכן כיום אנחנו מתקיימים מתרומות של אנשים נפלאים שהנושא חשוב להם", היא מסכמת, "ובע"ה מקווים שבהמשך נזכה להרבה מאד חתונות ונוכל להיות עצמאיים ללא צורך בתרומות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו