חופשה
חופשה צילום: FREEPIK

חופשה בצפון

כל משפחה מעוניינת לצאת בקיץ מהשגרה ולכן בני הבית בוחנים כמה וכמה אפשרויות של חופשה בצפון בקיבוץ דתי, בבית הבראה או בבית מלון כדי לטייל וליהנות עם הילדים. לאחר שרואים אפשרויות שונות, מחליטים בדרך כלל על מקום שהם עדיין לא ביקרו בסביבה זו כמו אצבע הגליל וכך הם יוכלו לשלב טיולים, אטרקציות ונופים מרהיבים בשבוע הנופש.

לקראת מועד החופשה, הילדים וההורים מתכננים יחד מה יעשו בכל אחד מימי החופשה וזאת כדי להיות מעשיים ולא לבזבז את ימי החופשה. כל אחד מציע הצעות מעניינות ועל פיהן בונים טבלה ובה כל הפירוט, היכן יבקרו, מהן העלויות, מתי צריך להגיע, מה לקחת לכל מקום כמו כובע, משקפי שמש, נעליים גבוהות, קרם הגנה ועוד.

ביום לפני הנסיעה אל חופשה בצפון, ההתרגשות היא גדולה מאד וכל אחד מהילדים ומהמבוגרים מכין לו מזוודה או תיק גדול ומניח בפנים את כל הפריטים האישיים שלו, כלי רחצה, בגדים קצרים, סנדלים, ספר קריאה וכל צורך נוסף. בהתאם ללוח הזמנים, הם מעמיסים את כל הציוד, מקווים שלא שכחו שום דבר בבית ויוצאים לטיול הראשון שהם יבצעו בדרך לקיבוץ.

לאור מזג האוויר החם הם יוצאים מוקדם ונהנים לטייל בנחל שניר, ללכת בתוך המים כך שהמים הצוננים מרעננים את כל הגוף. הם מבלים שעות רבות במקום הקריר ולאחר מכן יוצאים לדרך כדי להגיע לפני החשיכה למקום הלינה.

טיולים במהלך חופשה בצפון

בכל אזור בצפון יש המון דברים לראות ולאחר ארוחת הבוקר בני המשפחה יוצאים לטיול שנקבע ליום זה על פי הטבלה שהם הכינו בבית. ביום אחד הם מטיילים במפלים יפהפיים כמו מפל התנור ומפל דבורה בנחל עיון, ביום אחר הם נהנים מהאגם היפהפה בחורשת טל.

אפשר ליהנות גם מנקודת התצפית המרתקת שבה רואים את המדינות הסמוכות לנו ירדן וסוריה שנראות במרחק נגיעה ולעלות ברכבל על הצוק במנרה וליהנות משפע של אטרקציות בנקודה זו.

שופינג במהלך הטיול

חופשה בצפון היא זמן אידאלי גם לשופינג. כולם רגועים, לא נמצאים בלחץ של זמן כדי להגיע בזמן לבית הספר, לחוג או לעבודה ולכן מרכזי הקניות הם אופציה נהדרת לסייר בהם ולרכוש פריטים שנחוצים לכל אחד מהילדים, ציוד לבית הספר, בגדים, סנדלים וכל צורך נוסף.

הילדים נהנים מהחוויה הרגועה ושמחים מאד לחזור למכונית עם שלל שקיות צבעוניות. במקרים רבים הם ילבשו את הבגדים החדשים וינעלו את הסנדלים, כבר במהלך הטיול ביום הבא ובמהלך כל ימי החופשה.

הרצון לתכנן את החופשה הבאה

כאשר נהנים מזמן איכות של חופשה בצפון, כבר יש רצון לתכנן את החופשה הבאה בחגים או בכל מועד אחר, כדי לחוות שוב חוויות דומות אך הפעם באזור אחר של ישראל או במדינה אחרת מעבר לים. הילדים נהנים להכין את הטבלאות הללו עם המיקומים המיוחדים בכל חבל ארץ וממתינים בקוצר רוח למועד של החופשה הבאה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו