משרד הרווחה יחייב בדיקות ללא מחוסנים

המשרד עדכן את ההנחיות למפעילי שירותי הרווחה כדי להתמודד עם התגברות התחלואה בקורונה.

ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

משרד הרווחה יחייב בדיקות ללא מחוסנים-ערוץ 7
מאיר כהן
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

משרד הרווחה והשירותים החברתיים מעדכן את ההנחיות למפעילי שירותי הרווחה ברחבי הארץ עקב עלייה במספר המאומתים.

חוזר מנכ"לית חדש נשלח לכלל המסגרות החוץ ביתיות אותן מפעיל המשרד, למחלקות לשירותים חברתיים ולמסגרות בקהילה.

ההנחיות החדשות גובשו בשיתוף הרופאה הראשית של משרד הרווחה, ד"ר שגית ארבל אלון וגורמים מקצועיים נוספים במשרד.

על פי ההנחיות המעודכנות, עובדי המעונות והמסגרות החוץ ביתיות של המשרד שאינם מחוסנים יתבקשו לעבור בדיקת PCR פעמיים בשבוע או בדיקות מהירות מדי יום בטרם כניסתם למסגרות. כמו כן, קיימת חובת עטית מסיכות בכל חלל סגור שאינו אזור מגורים כמתחייב מהוראות משרד הבריאות. לפיכך, במרחבים הציבוריים חייבים דיירי המסגרות והעובדים לעטות מסיכה.

על מנת להגן על בריאותם של הדיירים שחלקם נמצאים בסיכון גבוה, נקראים עובדי המסגרות ליישם פרקטיקות שהוכחו כיעילות במניעת הדבקה גם בהיעדר הנחיה רשמית, כגון שמירה על מרחק והעדפת מפגשים עם מבקרים והתכנסויות מרובות משתתפים באוויר הפתוח, צמצום מספר המשתתפים ככל שניתן, ועטית מסיכה על ידי כלל המשתתפים, גם המחוסנים. כמו כן, עובדי המסגרות נדרשים להקפיד הקפדה יתרה על הנחיות משרד הבריאות אם חזרו מביקור בחו"ל.

גם המסגרות ושירותים שניתנים בקהילה מתבקשים לתת את השירות תוך הקפדה על הנחיות של משרד הבריאות ובמיוחד זו המחייבת עטית מסיכה במקומות סגורים ושמירה על מרחק ככל שניתן. עובדים ששבו מחו"ל מתבקשים להקפיד הקפדה יתרה על מילוי אחר הוראות משרד הבריאות. גם במסגרת השירותים בקהילה, חל איסור על עובדים להביא את ילדיהם למקומות העבודה.

לעובדים הובהר כי אין להתנות קבלת שירותי רווחה בהצגת תעודת מתחסן, מחלים או תוצאות בדיקה שלילית. זאת עד להנחיה אחרת.

שר הרווחה והשירותים החברתיים מאיר כהן אמר כי "העדכון הזה נעשה בהתאם למצב התחלואה ומתוך צורך לשמור על בריאות וחייהם של האזרחים השוהים במסגרות הרווחה. המשרד עורך הערכות מצב שבועיות ולא נהסס להדק נוהלים ולהרחיבם בהתאם למצב התחלואה, בפרט בבתי אבות".