השגריר גלעד ארדן
השגריר גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, שלח היום (חמישי) מכתב תלונה רשמי למועצת הביטחון ולמזכ"ל האו"ם ובו דרש לגנות בחריפות את ירי הרקטות לעבר ישראל משטח לבנון השבוע, אשר מהווה הפרה של החלטת 1701 של מועצת הביטחון.

המכתב הופץ לחברות המועצה לקראת הדיון שמתקיים היום (חמישי) במועצה.

‏‎השגריר ארדן דרש במכתבו כי ירי הרקטות לישראל יצוין בדו"ח מזכ"ל האו"ם בנושא החלטת 1701 וקרא ליוניפי"ל להשלים את חקירת האירועים האחרונים בדרום לבנון.

‏‎"כל ההפרות הללו מוכיחות שוב את נוכחותו של חיזבאללה בדרום לבנון ובאזור הפעילות של כוח יוניפי"ל. פעילות הטרור של חיזבאללה מהווה איום לא רק על ישראל ואזרחיה, אלא גם על תושבי לבנון, על ידי הצבת מחסני הנשק והתחמושת של חיזבאללה בכוונה בקרב אוכלוסייה אזרחית המשמשת מגן אנושי. כמו כן, הרקטות ששוגרו מוכיחות שוב את טענתה החוזרת של ישראל על קיומו של נשק בלתי מורשה באזור פעילות יוניפי"ל", כתב ארדן במכתבו.

הוא הוסיף, ‏"ישראל לא תקבל כל הפרה של ריבונותה ותנקוט בכל הצעדים הדרושים כדי להגן על אזרחיה. על מועצת הביטחון להעניק ליוניפי"ל את הכוח והכלים הדרושים על מנת ליישם ביעילות את המנדט שלה. יוניפי"ל חייבת לוודא שאזור הפעולה שלה אינו מנוצל לכל פעילות עוינת נגד ישראל".