הזמר אהוד בנאי פתח אתמול את הופעות הקיץ של עיריית ירושלים, במסגרתם כל חמישי יעלה זמר אחר להופיע בכיכר ספרא.

בנאי ביצע את להיטיו הגדולים מכל התקופות, וגם כמה וכמה שירים מתוך האלבום האחרון 'הולך ומתקרב' במה שהוא הגדיר כ"הפינה לשיפוטכם".

אהוד בנאי בהופעה - עבודה שחורה אריאל פייגלין

"אני עדיין תקוע בתיכון" הוא סיפר לקהל אחרי שביצע את הלהיט 'זמנך עבר', "אני עדיין תקוע בחלום הזה של שנות השישים, וערב שבת אחת ישבנו סביב השולחן, ואשתי, שתהיה בריאה, אוכלת לאט. אמרתי לה 'תראי מה זה, אני נתקעתי בשנות השישים ואת במנה הראשונה'"

האנקדוטה הקטנה הזו היא לא סתם עוד סיפור מחייו האישיים של בנאי, אלא, כמו אנקדוטות רבות אחרות, הפכה מהר מאוד לבסיס לשיר אולי המצליח ביותר שלו מהאלבום האחרון שיצא ממש לפני פרוץ הקורונה – 'זקוק למחילה'.

"בתי הבכורה, מרים, הנציגה האחרונה של משפחת בנאי בנחלאות, לא הגיבה כלום באותו ערב, אבל שבועיים אחר כך שלחה לי במייל שיר שהיא כתבה שמתחיל באותן מילים. המילים שהיא כתבה הצליחו לבטא אותי הרבה יותר טוב ממה שאני הייתי יכול".

"בשנה האחרונה היו הרבה געגועים, אנחנו התגעגענו לשמוע אתכם, ואני מקווה שגם אתם התגעגעתם לשמוע אותנו. אז אנחנו מקווים שיהיה לנו קיץ נעים ובריא", איחל בנאי, "שנדע כמה שפחות בידודים וסגרים, ושפשוט נוכל לצאת לדרך ולשוט".

בשבועות הקרובים צפויים לעלות על הבמה בספרא שמות כמו אביב גפן, יהורם גאון מארח את אסתר עופרים והגבעטרון, נסרין קדרי ושלומי סרנגה, עידן חביב, קרן פלס ומירי מסיקה.

אהוד בנאי בהופעה

הקהל הירושלמי הגיע בהמוניו
צילום: אריאל פייגלין
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו