מכתב רבני הציונות הדתית: בחתימת חברי הנשיאות

חלק מהרבנים מאיחוד 'רבני תורת הארץ הטובה' כעסו על מכתב הרבנים נגד תוכנית הכשרות של השר כהנא. אחד הרבנים לערוץ 7: "פשוט חוצפה".

תגיות: מתן כהנא
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

מכתב רבני הציונות הדתית: בחתימת חברי הנשיאות-ערוץ 7
מתן כהנא
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

רבנים בציונות הדתית מתוך 'איחוד רבני תורת הארץ הטובה' כועסים לאחר שהשתמע כאילו הם חתמו אתמול (רביעי) יחד עם חבריהם על מכתב נגד תוכנית הכשרות של השר מתן כהנא.

כזכור, מטעם רבני תורת הארץ הטובה התפרסם מכתב נגד כוונת שר הדתות מתן כהנא לפתוח את שוק הכשרות לתחרות. על המכתב חתמו רק חלק מתוך 17 הרבנים החברים באיחוד.

בסוף המכתב אמנם כן צוינו רק שמות הרבנים שחתמו עליו, אך שאר שמות הרבנים הוכנסו בצידו של המכתב כאילו הוא מטעמם.

אחד הרבנים החבר באיחוד 'רבני הארץ הטובה' אמר בשיחה עם ערוץ 7: "אפילו לא שלחו לנו את התוכנית כשרות אבל יודעים להטעות את הציבור שאנחנו נגד", הוא אמר. "פשוט חוצפה".

חלק מהרבנים לא חתמו אך שמם הוכנס בצד המכתב
צילום: יחצ

כפי שפורסם, רבנים בציונות הדתית, ביניהם הרב חיים דרוקמן, חתמו על מכתב נגד כוונת שר הדתות מתן כהנא לפתוח את שוק הכשרות לתחרות בפיקוד הרבנים הראשית.

הרבנים כתבו כי הרבנות הראשית לישראל היא הגוף המוסמך היחיד לנהל את ענייני הדת במדינה. "לאור זאת כל שינוי בענייני הדת צריך להיות מתואם ומוסכם עימה''.

הרבנים מכירים בצורך לבצע שיפורים בתחום הכשרות, אך מציינים כי ''רק תכנית כשרות וכדומה שתעשה על דעת ובהסכמת הרבנות הראשית היא לגיטימית ומתקבלת על עם ישראל''.

על המכתב חתמו הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב יעקב שפירא, הרב שמואל אליהו, הרב איתן אייזמן והרב יוסף ארציאל