מועצת יש"ע נפרדה מהאלוף תמיר ידעי

ראשי הרשויות קיימו מפגש פרידה עם מפקד פיקוד המרכז היוצא בחברון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג באב תשפ"א

מועצת יש"ע נפרדה מהאלוף תמיר ידעי-ערוץ 7
ראשי מועצת יש"ע נפרדים מהאלוף ידעי
צילום: אלישע חנקין, מועצת יש"ע

מפגש פרידה של ראשי רשויות מיהודה שומרון ובקעת הירדן ממפקד פיקוד מרכז האלוף תמיר ידעי נערך היום (שני) בחברון.

המפגש החל בסיור מרתק בגן הלאומי תל חברון שערך ד"ר נעם ארנון, שם הוצגו הממצאים הייחודיים של האתר והקשר העמוק של עם ישראל לחברון.

בהמשך הגיעו המשתתפים לבית הדסה והאלוף התכבד בקביעת מזוזה במרכז המבקרים החדש בבית הדסה בחברון.

כל המשתתפים הביעו את הערכתם הרבה לפעילותו הנחושה והשקטה של האלוף ידעי, בה התחזק הביטחון באזור תוך דאגה להתיישבות ולתושבים. כולם איחלו לו המשך עשייה ברוכה בצבא.

במפגש השתתפו יו''ר מועצת יש''ע וראש מועצת בקעת הירדן דויד אלחייני, הלל הורוביץ מחברון, יגאל להב מקרני שומרון, חיים מנדל שקד מהר אדר, חננאל דורני מקדומים, שלמה נאמן מגוש עציון, אריה כהן ממגילות, שי אלון מבית אל, יוחאי דמרי מהר חברון, אליהו גפני מעמנואל, זאב חבר זמביש, יגאל דילמוני, מתניה שפירא ושלמה וקנין.

יו"ר מועצת יש"ע דויד אלחייני נפרד מהאלוף המילים חמות ואמר, "תפקיד מפקד פיקוד מרכז הוא מורכב בצורך להעניק ביטחון לכל תושבי האזור וגם לדאוג לחיים האזרחיים ולהתיישבות. אתה פעלת בדרך המיוחדת ונענה ברצון לצרכים מתוך הבנה על חשיבות הקשר בין הצבא להתיישבות. יש בך אומץ רב ופיך וליבך שווים דבר שגרם לך להיות מנהיג לצבא ולהתיישבות. יש לנו ולתושבים הרבה הערכה על פועלך וכולנו מאחלים לך ברכה והצלחה להמשך דרך למען עם ישראל ומדינת ישראל. בהזדמנות זו אני מודה לחיילי צה"ל ומפקדיו המעניקים לנו בטחון יום וליל".

יגאל דילמוני מנכ״ל מועצת יש"ע אמר לאלוף, "בחרנו לערוך את הפרידה בחברון כי מתאים לך מאוד המקום הזה שנוגע בשורשים היהודים העמוקים של עם ישראל בארץ ישראל. אנו מברכים אותך כאן בברכת האבות ואמהות להצלחה גדולה בהמשך הדרך".

ראשי מועצת יש"ע העניקו לאלוף ידעי שי תנ״ך מהודר וכד עתיק עם פרק מספר ירמיהו מהימים לפני חורבן בית ראשון בו נאמר "עוד יקנו בתים ושדות וכרמים בארץ הזאת".

האלוף ידעי אמר למשתתפים, "באתי היום לומר לכם תודה על שהצלחנו ביחד לייצר שיח מקצועי , עינייני ומכבד על אף המחלוקות שעלו מפעם לפעם. יש כאן הנהגה מחוייבת , אחראית ומסורה אשר דואגת לביטחונה של ההתיישבות ולעתידה. אני שמח על הזכות שניתנה לי בתפקיד המורכב והייחודי של מפקד פיקוד מרכז לתרום את חלקי בחבל ארץ זה".

האלוף בחר להעניק לראשי הרשויות שתיל עץ זית והוסיף: "עץ הזית שהבאתי לכם מעבר להיותו סמלה של חטיבת גולני, יש בו את התכונות ואת היכולת לעמוד בתנאים קשים והיו כאלה, ולהמשיך לצמוח , ולתת פריו בדיוק כמוכם. מאחל לכם שקט בטחוני , בריאות ורק בשורות טובות".