רון דרמר
רון דרמר צילום: שריה דיאמנט, מקור ראשון

שגריר ישראל בארה"ב לשעבר רון דרמר שחזר לישראל לפני כמה חודשים אחרי 7 שנים בוושינגטון, חל לשמש כעמית מחקר בכיר במכון היהודי לביטחון לאומי באמריקה (JINSA).

בארגון הודיעו כי דרמר הצטרף למכון היהודי לביטחון לאומי באמריקה (JINSA) כעמית מחקר בכיר במרכז 'ג'ונדומר להגנה ולאסטרטגיה'.

מכון JINSA "מקדיש את משאביו לחשיפה של מקבלי ההחלטות במערכת הביטחון, בקונגרס, בצבא ובארגונים האזרחיים לעולמות התוכן של האינטרסים האמריקניים בנושאי אסטרטגיה והגנה, בעיקר במזרח התיכון – כאשר ההבנה היא שיש לקדם שיתוף פעולה ביטחוני חזק בין ארה"ב לישראל".

על פי הדיווח של עיתונאי "מקור ראשון" צביקה קליין, עבודתו של דרמר תתמקד בנושאים כגון חיזוק הברית של ארה"ב וישראל, ההתמודדות עם האיום שמציבה איראן, ניצול ההזדמנויות האזוריות במזרח התיכון בעקבות הסכמי אברהם, והמאבק במאמצים להחליש את המדינה היהודית.

במכון JINSA אמרו כי דרמר היה אחד היועצים הקרובים ביותר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומנו את הישגיו: "הוא היה כוח מניע מאחורי רבים מההתפתחויות הדיפלומטיות החשובות ביותר של התקופה, ועבד בשותפות הדוקה עם ארה"ב כולל הבטחת סיוע צבאי ארוך טווח ומימון הגנתי מפני טילים לישראל, העברת השגרירות האמריקאית לירושלים, הכרה אמריקנית בריבונות ישראל על רמת הגולן, יישום מסע הלחץ המרבי נגד איראן והשגת פריצת הדרך ההיסטורית שהובילה להסכמי אברהם ונורמליזציה של יחסי ישראל עם כמה מדינות ערביות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו