ניר אורבך
ניר אורבך צילום: אריאל זנדברג

פרסום ראשון: יו"ר סיעת ימינה ויו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך נועד בימים האחרונים עם ראשי איגוד ישיבות ההסדר ומנהלי פורום המדרשות התורניות לקראת תחילת דיוני התקציב וחוק ההסדרים.

אורבך ייצג את מוסדות הציונות הדתית בדיונים מול משרד האוצר ויפעל לתת מענה תקציבי לצרכיהם.

בתחילת השבוע נועד ח"כ אורבך עם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב לפגישה בנושא העיר לוד, על רקע הפרעות שהיו בעיר לפני מספר שבועות. ח"כ ניר אורבך, שנמצא בקשר קרוב עם התושבים היהודים בלוד, שיקף בפני השר את הקשיים שהעלו בפניו התושבים.

"התושבים היהודים עדיין לא מרגישים תחושת ביטחון. חשוב לשמוע אותם ולראות כיצד ניתן לשתף פעולה. התושבים מצפים לחזור לחיות בשלווה וביטחון", אמר אורבך לשר בר לב.

השר הבטיח לקיים פגישה עם נציגי התושבים על מנת לשמוע את הקשיים והצרכים כפי שהם רואים אותם בהתנהלות היומיומית ולהבין האם וכיצד ניתן לטפל בנושא על מנת להשיב את אמון התושבים במערכת ולאפשר להם תחושת ביטחון. השר הוסיף שנכון לו להיפגש גם עם התושבים הערבים.

בר-לב אמר: ״המפתח להשבת החיים למסלולם כפי שהיו לפני מבצע שומר החומות מצוי בידי נבחרי הציבור בעיר. על חברי מועצת העיר היהודים והערביים לפעול יחדיו למען הרגעת השטח והשבת החיים למסלולם. ללא שיתוף פעולה בין נבחרי כלל הציבור, לא נצליח לייצר שינוי אמיתי בעיר״.