רכבו של הרב לבנון לאחר שהותקף
רכבו של הרב לבנון לאחר שהותקף צילום: ללא קרדיט

ערבים יידו מטר של אבנים וחפצים לעבר רכבו של ראש ישיבת אלון מורה הרב אליקים לבנון בכפר חווארה בשומרון.

אמש (חמישי) חזר הרב מחתונה ברמת רחל ונסע לביתו באלון מורה. בכפר חווארה זרקו על רכבו אבנים והרב הצליח להתחמק. בהמשך, ערבי שבר את השמשה הקדמית במכונית של הרב.

כאמור הרב לבנון לא נפגע והוא הגיע לביתו בשלום.

''הקדוש ברוך הוא מעמיד אותנו בפני אתגרים'', אמר הרב לבנון. ''כל ניסיון כזה מחייב אותנו להתנשא ולחדש כוחות. 'הא-לקים ניסה את אברהם' = נישא את אברהם. חובה לעלות קומה, לחדול מלחשוב על 'מזרח תיכון חדש' ולהרים על נס את האמונה ב'אתה בחרתנו מכל העמים'. נרומם את קרן ישראל, ואויבינו ייכנעו בפנינו''.

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר בתגובה לתקיפת רכבו של הרב לבנון: "אנו מזועזעים עם קבלת בשורת ניסיון התקיפה הלאומני החמור אמש כנגד הרב לבנון, זאת כחלק משרשרת אירועים בלתי פוסקת ברחבי הארץ כנגד יהודים. טרור האבנים גרם כבר לאובדן חיי אדם רבים והגיע הזמן להתייחס אליו כאירוע במלוא החומרה כאירוע פח"ע לכל דבר ועניין, להגביר האכיפה ולנקוט בענישה מחמירה.

''אנו קוראים לצה"ל וממשלת ישראל למנוע ביד קשה כל פגיעה באזרחים ישראלים בין בחווארה, יפו, רמלה או כל מקום אחר במדינת ישראל. מחזקים את הרב ובני משפחתו שימשיך להגדיל תורה ולהאדירה, לבריאות איתנה ולשנים טובות וארוכות", לשון ההודעה.

הרב אליקים לבנון
צילום: הלל מאיר / TPS

בתוך כך, בית המשפט בירושלים שחרר ממעצר את שני הערבים בני ה-16 שיידו אבנים לעבר הרב שמואל אליהו לפני כשבועיים. בדברי ההסבר של השופט נכתב כי מדובר בנערים שעתידם לפניהם.

הרב עמיחי אליהו, בנו של הרב שמואל, הגיב בפייסבוק לשחרור הפורעים: ''נזכרתי באהוביה סנדק ומיד אחר כך נזכרתי בעצורים הכתומים, ילדים כואבים שישבו במעצר מנהלי - היום לפני 16 שנה''.

כזכור, לפני כשבועיים נסע הרב שמואל אליהו לפגישה בשכונת מעלה הזיתים בירושלים. בעת נסיעתו בא-טור ערבים יידו אבנים לעבר הרכב. הרב אליהו ישב בכיסא הקדמי שלצד הנהג ולא נפגע, אך הנהג של הרב נחתך בידו מרסיסי זכוכית. נגרם נזק קל לרכב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו