בני גנץ
בני גנץ צילום: אולפני רחובות

כמו בכל סוף שבוע, כמה מילים ממני אליכם: עוד שבוע של עשייה ביטחונית ומדינית מאחורינו, עם הפנים לעבר דיוני התקציב וחוק ההסדרים.

המשימה מורכבת אבל אפשרית, ובעיקר נדרשת – להביא תקציב יציב, אחראי, שיביא צמיחה ושיבטיח את ביטחון ישראל, אחרי קרוב לשלוש שנים של קיפאון. זה אפשרי ואני בטוח שזה גם יקרה. כל זאת לצד המשך הטיפול בקורונה.
*
בשבועות הקרובים, לצד המהלך לקידום התקציב, נקדם גם שורה של החלטות וחקיקות משמעותיות. בין השאר, אני פועל בתיאום עם שר המשפטים גדעון סער בכדי לקדם את הקמת ועדת החקירה הממלכתית לנושא הצוללות וכלי השיט.

בנוסף, בתיאום מלא איתי ובגיבוי כלל סיעת כחול לבן, הניח ח"כ איתן גינזבורג לפני שבועיים את החוק שימנע את הטלת מלאכת הרכבת הממשלה על ח"כ שיש כנגדו כתב אישום.

זה חוק שאני מאמין בו בכל ליבי, ושיש בו אמירה חשובה מאוד לציבור. הסיפור של המאבק על תיק המשפטים וכנגד הניסיונות לפגוע במערכת שלטון החוק, רק מדגיש עד כמה חשוב לקדם את החוק הזה, ואני מברך על כל גורם בקואליציה שיסייע בקידומו למען המאבק בשחיתות ולמען שלטון שיש בו אמון מצד האזרחים.
*
השבוע שוחחתי עם יו״ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, ובירכתי אותו ואת כלל הפלסטינים לרגל חג הקורבן. השיחה הייתה טובה מאוד. העלנו את הצורך לקדם צעדים שיחזקו את הביטחון והכלכלה, לטובת ישראל והרשות הפלסטינית. הערוץ הישיר שלנו מול הרשות הפלסטינית, חשוב ליציבות האזור, ואני פועל בימים אלו בכדי לחזק אותו.

בנוסף, שמחתי לארח השבוע בלשכתי את שר ההגנה הצ׳כי, התרגשתי להשתתף בעצרת מיוחדת של אגף המודיעין בסימן מעבר אמ"ן לנגב, והשתתפתי בכנס הסייבר של אוניברסיטת תל אביב שבו התייחסתי לאתגרים שמתקפות הסייבר מייצרות בשנים האחרונות.

המסר שלנו בנושא הזה הוא ברור: תהיה זו רקטה או מקלדת – לא נסבול איום על אזרחי ישראל ונפעל נגד כל גורם שינסה לפעול כנגדנו.
**
פגישה מרגשת וחשובה נוספת שקיימתי השבוע, היתה עם חברת הכנסת שירלי פינטו, ונשיאת כבוד של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב, נילי פאליק, בה דנו בדרכים לחזק ולהרחיב את שירות בעלי המוגבלויות בצה"ל. זה נושא שקרוב מאוד לליבי, אגף כוח האדם בצה"ל עושה פעולות חשובות מאוד ומוסיף עוד ועוד מסלולי שירות שנגישים לאנשים המיוחדים האלו, שיש להם הרבה מה לתרום.
**

מילה טובה לסיום לשרת הקליטה והעלייה פנינה תמנו שטה שחזרה השבוע מצרפת עם 160 עולים חדשים, ולשר התרבות והספורט חילי טרופר שמלווה את חברי המשלחת שלנו לאולימפיאדה בטוקיו. שרי וחברי הכנסת של כחול לבן, ביחד עם שרי הממשלה הנוספים, מקדמים יום יום את החזון הציוני, כל אחד בתחומו, ופועלים לביצור וחיזוק מדינת ישראל.

שבת שלום לכולם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו