היועץ אביחי מנדלבליט
היועץ אביחי מנדלבליט צילום: משה ביטון

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התריע בדיון בקבינט הקורונה אמש כי אין להציג את התו הירוק כסנקציה נגד לא מחוסנים והזהיר כי הדבר עלול להוביל לבעיות משפטיות. כך פורסם בתוכנית "השבוע" בכאן 11.

למרות האזהרה, ראש הממשלה נפתלי בנט הציג בנאומו את המהלך כסנקציה נגד מתנגדי החיסונים.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש התייחס לנאום של ראש הממשלה נפתלי בנט שבו תקף את סרבני החיסונים. "יש חופש פרט ובחירה וצריך לכבד את זה, אני לא בעד להתקיף. הוא משוכנע שהחיסון חשוב מאוד להתמודדות עם המגפה ועם המסר הזה אני מזדהה", אמר פרופסור אש בריאיון לירון דקל.

פרופסור אש ציין כי הגרעין הקשה של האנשים שמתנגדים לחיסונים קטן וכי ישנם רבים שמפחדים להתחסן בגלל הטכנולוגיה החדשה והפייק ניוז. "אני יודע שיש אנשים שחוששים להתחסן באופן בלתי מובן ולא הגיוני – זה קושי גדול בהסברה. אנחנו מנסים להראות עובדות", אמר מנכ"ל משרד הבריאות.

המנכ"ל, שחזר והבהיר כי החיסון יעיל נגד מחלה קשה, דיבר גם על הווריאנטים של הנגיף וציין כי יש לייצר תשתית שתאפשר לחיות גם כאשר יש התפרצות של זני קורונה חדשים. "אנחנו צריכים להתמודד עם התפרצויות שיהיו מדי פעם", הוסיף והדגיש כי האפשרות של החיסון השלישי נמצאת על הפרק, אך הזריקה לא תינתן בלי הבנת יעילותה וקבלת נתונים על בטיחותה.

משרד הבריאות עדכן ביום שישי כי מספר החולים במצב קשה עלה ל-81 בני אדם. עוד נמסר כי 1,263 מאומתים אובחנו ביממה החולפת - ירידה קלה מאתמול. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 1.83%.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו