עמרי ניצן
עמרי ניצן צילום: Moshe Shai/Flash90

הבמאי והמנהל האמנותי עמרי ניצן הלך לעולמו בבית חולים איכילוב בתל אביב בגיל 71 לאחר התמודדות עם מחלת הסרטן.

ניצן שימש במשך השנים כמנהל האמנותי של תיאטרון הבימה, התיאטרון הקאמרי ופסטיבל ישראל ונחשב לאחד מאנשי התיאטרון הבולטים בישראל.

ניצן היה אמור להתחיל ביום שני את החזרות להצגה "הרטיטי את לבי" מאת חנוך לוין בתיאטרון הבימה. במקום זאת יוצב ארונו באולם רובינא בתיאטרון ובהמשך יובא למנוחות בקריית שאול בתל אביב.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ספד לניצן: "עמרי ניצן, איש תיאטרון בכל רמ"ח איבריו, במאי ומנהל אמנותי, הלך לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה. ניצן היה דמות מרכזית בתיאטראות בישראל, תרם תרומה אדירה לתרבות הישראלית. יהי זכרו ברוך".

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב יפו, אמר כי "עמרי ניצן, מגדולי הבמאים שלנו, הלך הבוקר לעולמו. בתל אביב נולד ובה גם מת. כל אחת מעשרות ההצגות שביים היו מופת של פיוט ויופי, וכמנהל אמנותי של התיאטרון העירוני הקאמרי לאורך כמעט שני עשורים, הוא עיצב את חווית התיאטרון לדורות של ישראלים. תחסר לי, ולעוד עשרות אלפי צופים מוקסמים".

ציפי פינס, מנהלת תיאטרון בית ליסין, נפרדה מניצן: "הייתה לי הזכות לפעול בתיאטרון הישראלי במקביל לעמרי ניצן, חבר לדרך ושותף ליצירת תיאטרון ישראלי עכשווי ואיכותי. עמרי היה איש תיאטרון מבריק, יוצר נדיר, בעל דמיון סוחף ומפתיע. זהו אובדן מלא כאב והוא יחסר לי ולתיאטרון הישראלי מאוד".

נשיא המדינה יצחר הרצוג ספד לניצן. "כואב את לכתו של איש התיאטרון והבמאי המוכשר עמרי ניצן מעמודי התווך של התיאטרון הישראלי שהוביל לפריחתו והטביע בו את חותמו הייחודי. עמרי יצר וביים מגוון יצירות תיאטרליות וסחף רבים בכישרונו. תרומתו להצלחת התרבות הישראלית תלווה אותנו שנים רבות. שולח את תנחומיי למשפחה. יהי זכרו ברוך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו