מעצרה של שפי פז
מעצרה של שפי פז צילום: החזית לשחרור דרום תל אביב

תושבים מדרום תל אביב מפגינים הערב (מוצאי שבת) מול ביתו של שר הבריאות ניצן הורוביץ בתל אביב, בגין כוונתו להעניק ביטוח בריאות למסתננים מאפריקה לישראל.

שפי פז מ"החזית לשחרור דרום תל אביב" אמרה בהפגנה: "אנחנו עומדים פה ליד ביתו של ניצן הורוביץ ואני לא רואה מסתננים. מדהים לגלות שפעם אחר פעם הלטפנים השבעים חושבים לעצמם שהם יכולים לזרוק עלינו את המסתננים ולהישאר פה בשכונות הסטריליות שלהם.

"אנחנו מודעים לניצן הורוביץ שלא עוד. אם תעז לזרוק אותם עלינו אנחנו נגיע לבית שלך ולא ניתן לך מנוחה. אל תתן להם ביטוחי בריאות ואל תהפוך את השהות שלהם אצלנו למובנת מאליה", אמרה פז.

פז ודורון אברהמי, שניהם פעילי הארגון, עוכבו לחקירה במהלך ההפגנה.

שרת הפנים איילת שקד אמרה בשבוע האחרון כי היא מתנגדת לתוכנית שמקדם משרד הבריאות להסדרת ביטוחי בריאות למסתננים השוהים בארץ. לפי שקד, היא "מתנגדת לכל צעד שיביא להשתקעות של מסתננים בלתי חוקיים בישראל ותפעל בכל האמצעים הנתונים לרשותה כדי להביא ליציאתם מהארץ".

דבר היוזמה של שר הבריאות ניצן הורוביץ פורסם ב"הארץ". התוכנית מיועדת למבקשי מקלט שמוגדרים כ"זרים שלא ניתן להרחיקם מישראל", והיא מקודמת במשרד לקראת הדיונים על תקציב המדינה. הורוביץ מעדיף להוציא את התוכנית לפועל כך שתתקבל בהחלטה שלו בלבד, ללא צורך בהצבעה בממשלה - בגלל המצב הפוליטי הסבוך בקואליציה.

מקור במשרד הבריאות אמר ל"הארץ" באשר להתנגדות של שקד כי "מדובר בהחלטה שהיא בסמכות המיניסטריאלית של השר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו