ג'ודו
ג'ודו צילום: ISTOCK


"נוגד בצורה מוחלטת את הפילוסופיה של הארגון שלנו". כך הודיעו באיגוד הג'ודו העולמי על הסיבה לעונש החסר תקדים כנגד הג'ודוקא האלג'יראי, פתחי נרין.

נורין בן ה-30, הודיע מיד אחרי הגרלת הקרבות באולימפיאדה כי הוא פורש מהאולימפיאדה אליה התכונן במשך 5 שנים, לאחר שנודע לו כי בהמשך התחרות הוא עשוי לפגוש את הג'ודקא הישראלי טוהר בוטבול לקרב ראש בראש.

כזכור, בהגרלה שהתקיימה ביום חמישי האחרון, הוגרל הג'ודוקא הישראלי טוהר בוטבול שעלה אוטומטית לסיבוב השני בקטגוריית משקל עד 73 ק"ג, לקרב מול המנצח בסיבוב הראשון של התחרות בין נורין האלג'יראי למוחמד עבדלראסול הסודני.

כעת משפרש האלגי'ראי, בוטבול שמדורג שישי בטורניר יתחיל את דרכו מול היריב הסודני.

באיגוד הג'ודו העולמי החליטו להגיב בחומרה לאקט הפוליטי של האלג'יראי כשהשעו אותו באופן מיידי מהאולימפיאדה, העיפו אותו מהכפר האולימפי יחד עם מאמנו והאקרדיטציות של שניהם נשללו מהם בדרך יציאה מיפן.

"הצעד של נורין נוגד בצורה מוחלטת את הפילוסופיה של הארגון שלנו", הסביר איגוד הג'ודו העולמי את ההחלטה. "אנו מתכוונים להגיב ביד קשה למקרים של אפליה כמו במקרה הזה".

זו לא הפעם הראשונה בה נורין מחליט להחרים קרב מול הג'ודוקא הישראלי, כאשר באליפות העולם לפני שנתיים העניק לו ניצחון טכני בסיבוב השני בשל אותה סיבה ובאותה שנה גם החליט לבטל את השתתפותו בגרנד סלאם אבו דאבי לאחר שהבין שלתחרות יגיעו ספורטאים מישראל.

לתקשורת האלגי'ראית הסביר נורין את הפרישה כשאמר: "העמדה שלי בנושא הפלסטיני היא נחרצת. לא אכיר בדגל ישראל ולא אלכלך בו את ידיי".

גם מאמנו היה נחרץ בעמדתו הפוליטית ולא הסתיר את הסיבה לפרישה כשאמר: "היה לנו חוסר מזל בהגרלה. נורין היה יכול לפגוש יריב ישראלי וזו הסיבה לפרישה. קיבלנו את ההחלטה הנכונה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו