נבחרת ישראל
נבחרת ישראל צילום: מרכז מדעני העתיד

האולימפיאדה הבינלאומית במתמטיקה IMO התקיימה השנה בפעם ה- 62 בהשתתפות 619 מתמודדים מ-107 מדינות.

האולימפיאדה התקיימה בשני ימי בחינה. בכל אחד מהימים התלמידים נדרשו לפתור במשך 4.5 שעות מבחן שהיה מורכב מ- 3 שאלות ברמת קושי גבוהה מאוד בתחומי המתמטיקה האלמנטרית: אלגברה, קומבינטוריקה, גיאומטריה ותורת המספרים.

נבחרת התלמידים הישראלית שהשתתפה באולימפיאדה במתמטיקה הוכשרה במכון וייצמן למדע בראשות המנהל האקדמי, פרופ' אברהם איזנבוד, המאמן הראשי, לב רדזיוילובסקי, ראש המשלחת, דן כרמון וצוות המאמנים- דניאל קנר, סשה טולסניקוב וגיא קפון.

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון: ''תלמידי ישראל חותמים הישג חסר תקדים באולימפיאדות הבינלאומיות ויוצרים בעבור מדינת ישראל אופק הנושא בשורה וצמיחה. מערכת החינוך היא צור מחצבתו של ההון האנושי המרכיב את חלקיה של החברה הישראלית והיא מנוע הקיטור שיוצר את תנועת הכלכלה, המדע והטכנולוגיה שלה. ולכן, אנחנו נשקוד כדי להדליק לתלמידים שלנו את הניצוץ לאהבת המדע, לייצר להם תהליכי למידה מסקרנים ורלוונטיים לחייהם. נפעל לטפח מיומנויות אקדמיות שיאפשרו להם להתמודד בהמשך דרכם עם סוגיות גלובליות ומורכבות.

''אני מברכת באופן אישי את כל אחת ואחד מהתלמידים הזוכים ומביעה את גאוותי על ההישגים המרשימים שלהם. אני מברכת גם את המאמנים שליוו אותם ועשו איתם לילות כימים כדי להצליח ולהגיע להישג חסר התקדים הזה''. אמרה השרה.

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "נבחרות ישראל במדעים ממשיכות להפגין יכולות גבוהות למול הנבחרות ברחבי העולם ומגיעות להישגים מרשימים ומעוררי גאווה. ההישגים באולימפיאדות הם פרי של נחישות, השקעה, התמדה ומאמץ בנוסף לכישרון האדיר בו התברכו התלמידים.

''אנו מלאי הערכה לתלמידים אלה ומשוכנעים, כי הם יהיו חלק משמעותי בעיצוב פני העתיד של מדינת ישראל ויטביעו את חותמם בתחומי החיים השונים. נמשיך לפעול בשותפות עם משרד החינוך והמוסדות האקדמיים להובלת ההכשרה המתקדמת ביותר ובהענקת הכלים האיכותיים ביותר לתלמידות ותלמידי ישראל", כך פריד.

נשיא מכון ויצמן, פרופ' אלון חן, ברך את חברי המשלחת ואמר: "מכון ויצמן למדע מייחס חשיבות רבה לקידום החינוך המדעי ופועל על מנת לקדם את תחום החינוך למדע ומתמטיקה ככלל, ולהשפיע על החינוך למדע ומתמטיקה בישראל. אנו גאים להפעיל את תכנית נבחרת ישראל במתמטיקה מתוך מכון ויצמן, ולתמוך באימוני המשלחת הישראלית לאולימפיאדת המתמטיקה הבינלאומית, אשר הגיעה להישג חסר תקדים בתחרות השנה, לאחר התמודדות מאתגרת. ההשקעה והמחויבות של חברי הנבחרת מעוררות השראה, וחתירתם למצוינות מהווה צעד נוסף בהכשרתם כדור העתיד של המדענים בישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו