יוסי דגן וברוס בלייקמן
יוסי דגן וברוס בלייקמן צילום: עדו בן פורת

חבר מועצת העיר המפסטד במדינת ניו יורק, ברוס בלייקמן, הודיע לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כי יש בכוונת העיר להחיל את חוק החרם, וזו הודיעה על ניתוק הקשרים העסקיים של העיר הן עם בן אנד ג'ריס העולמית והן עם חברת האם שלה יוניליבר בעקבות החלטותיהן להחרים את יהודה ושומרון.

משמעות ההודעה של ברוס, היא שכל חוזה וכל התקשרות בין החברות הללו לבין העיר המפסטד יתבטל וייבחן מחדש. כמו כן מועצת העיר פנתה למרכולים בעיר וביקשה להסיר את המוצרים של החברות הללו מן המדפים.

דגן הודה לבלייקמן ואמר: "יש לנו ידידים בכל העולם. אני סבור שה-BDS וחברות עסקיות יגלו שלא קל להחרים את מדינת ישראל ואת יהודה ושומרון, האמת תנצח את האנטישמיות. אני מודה לחברינו הטובים בכל העולם, שעומדים לצד המוסר והאמת ההיסטורית. יהודה ושומרון מעולם לא היה ואיננו גם היום שטח כבוש. זהו ערש מולדתו של העם היהודי".

העיר המפסטד היא אחת מ-5 הערים העשירות בעולם היושבת במדינת ניו יורק. לפני כ-5 שנים חתם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מול ראש עיריית המפסטד על הסכם ברית ערים תאומות ובמקביל לכך החילה המפסטד את חוק החרם. החוק אוסר על קיום קשרים עסקיים עם מי שמחרים את ישראל.

כזכור ראש המועצה האזורית שומרון פנה בשבוע שעבר למושלים בארה''ב וביקש מהם להחיל את חוק החרם - שקיים לפחות ב-26 מדינות בארה''ב - נגד חברת יוניליבר ובן אנד ג'ריס העולמית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו