דסטאו ביסט הי"ד
דסטאו ביסט הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

המשטרה עצרה היום (ראשון) נער ערבי בן 16, תושב רמלה, בחשד למעורבות באירוע בו נפגע אנושות תושב רמלה דסטאו ביסט (74) מאופניים חשמליים.

ביסט נדרס ב-30 במאי 2021, בזמן מבצע שומר החומות, ונפטר בבית החולים שבועיים לאחר האירוע. הדורשים נמלטו מהמקום.

החשוד שנעצר יובא מחר בפני שופט בבית בית משפט השלום בראשון לציון. החקירה נמשכת.

בתחילת החודש הגיע השר לביטחון הפנים עמר בר-לב לבקר את משפחתו של דסטאו ביסט, ואמר כי "השתלשלות האירועים כפי שמתארת משפחתו, מזעזעת ומוסיפה יגון לאבל הכבד ממילא. הבטחתי להם שאדאג אישית להתעדכן ולוודא שהמשטרה תהפוך כל אבן בחקירת האירוע".

בחודש שעבר הפגינו מאות בני אדם בעיר רמלה בקריאה לאתר את רוצחי דסטאו ביסט ז''ל. ביסט נהרג לאחר ששני רוכבי אופניים חשמליים דרסו אותו ונמלטו. המשפחה עומדת על כך שאב המשפחה בן ה-74 נרצח על רקע לאומני.

''לולא המשפחה, איש לא היה יודע על המקרה הזה", אמרה שרת הקליטה פנינה תמנו שטה. "דסטאו בידט הוא הנרצח השלישי בפרעות. נדאג יחד עם חברי הכנסת להביא את רוצחיו לדין. אין לי ספק שכאן בלב עיר יהודית המשטרה תעשה את המאמץ ותביא את הרוצחים לדין. עומר בר לב עוקב אחר התיק, לא נרפה'', הבטיחה השרה.

ח"כ מיכל וולדיגר הנמצאת בקשר רציף עם משפחת ביסט, אמרה: "לא ננוח ולא נשקוט עד שנשים ידינו על הפורעים. תודה לכם שאתם מיישבים את מדינת ישראל, גם כאן ברמלה, אתם מוכרחים להרגיש מוגנים".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו