מיכל דוד והחברות אורזות משלוחים לילדים ממשפחות חולי סרטן

מיכל דוד מכוכב השחר בחרה לחגוג את בת המצווה שלה בדרך מרגשת: במסיבה עם חברותיה וביחד עם מתנדבי ארגון 'יד תמר' המסייע למשפחות חולי סרטן, הכינו הילדות חבילות תעסוקה לקיץ לילדי המשפחות.

החבילות כוללות בין היתר ערכות יצירה והמשלוחים חולקו על ידי מתנדבי יד תמר למשפחות המיועדות. כך ילדי המשפחות, שחווים אתגר לנוכח ההתמודדות המשפחתית עם המחלה, הצליחו להסיח את דעתם במקצת מהמעמסה הרגשית.

"נהניתי לעשות את הפעילות וזה נתן לי תחושה טובה לעזור לילדים ולשמח אותם", אמרה כלת בת המצווה. "אני חושבת שחשוב לתרום לחברה ולזכור גם ברגעים השמחים את אלה שקשה להם. אני מאחלת לכולם רפואה שלמה".

אחת המשפחות הודתה בחום ל'יד תמר' ולמיכל דוד: "הילדים קיבלו כבר בתחילת החופש משהו שיעסיק אותם וההפתעות הקטנות הסבו להם אושר רב. בכל פעם שארגון יד תמר שלח הפתעות לילדינו זה היה עם ערך רב ומשמח. לראות נערה, שכחלק מחגיגות בת המצווה שלה, בוחרת לתת ולשמח ילדים שמתמודדים עם משהו קשה, חיזק אותנו ומילא את ליבנו בנחת".

לדברי יו"ר הארגון מיכאל (מיכי) וסרטייל, "האכפתיות והאהבה של מיכל לזולת הם ברכה עצומה. גם במהלך חגיגות בת המצווה שלה היא חושבת על מי שכל כך טרודים וחוששים ממחלת הסרטן".

"המטרה היא לאפשר למשפחה להמשיך בשגרת החיים באופן מיטבי", הוסיף. "התעסוקה הזו מוציאה את הילדים של החולים מן המתחים והקשיים שהם חווים ויש הקלה על הוריהם שמקבלים יותר זמן ליקירם החולה. בזמן שהרופאים עסוקים להוציא את הגידול מן החולה, אנחנו ביד תמר עמלים להוציא את החולה מן המחלה. חלוקת הערכות לילדים משלימה את מכלול פעילות התמיכה של יד תמר".