מסע בר/בת מצווה בשביל ישראל
מסע בר/בת מצווה בשביל ישראלצילום: דוברות סיירת בשבילנו

בר ובת מצווה הם אירועים מכוננים שנערכים לקראתם במשך חודשים ארוכים, כשלעיתים בשטף ההכנות אנו מאבדים את מהות היום ואת משמעות האירוע.

בדיוק לשם כך, מרכז בשבילנו בשיתוף מגזין הנוער מקום בעולם יצאו ביוזמה ייחודית ויצרו מסע ייחודי לנערות ונערים בליווי ההורים ובני המשפחה תכנית מסע חווייתית לחיזוק הקשר והשותפות בין בני הנוער להוריהם, שנה בה סופגים הנערות והנערים ערכים של ציונות ואהבת הארץ, במהלכה הם נחשפים לאתרי מורשת והיסטוריה יהודית מחוץ לגבולות המסכים.

למסע שלושה מסלולי טיולים ייחודים בשביל ישראל: מסע מהכרמל לדן, מסע מהכרמל לירושלים, ומסע מירושלים לפסגת המצדה. כל אחד מהמסעות מתקיים אחת לחודש בימי שישי למשך עשרה חודשים, כשבכל יום סיור עוברים מקטע מהדרך עד שבסיום השנה מסיימים את המסלול בטקס סיום מרגש.

במהלך המסע לומדים בני הנוער להכיר את עצמם לעומק ונהנים מזמן איכות משותף עם הוריהם. האתגרים והקשיים במהלך הדרך מחשלים את הנערות והנערים, ומעמידים בפניהם ניסיונות בהם עליהם לגלות בגרות, מנהיגות ואחריות. המסע עצמו אינו מסתיים בשטח אלא זולג לשיחות משפחתיות בשולחן השבת ובעצם בכל רגע נתון. הנערים משתפים את האחים והחברים בחוויות והופכים את בר ובת המצווה לאירוע מרגש הנמשך על פני שנה שלמה.

להרשמה למסע לחצו כאן

טיול של הורים וילדיהם
טיול של הורים וילדיהםצילום: דוברות סיירת בשבילנו

יונתן נוי שחגג השנה בר מצווה משתף בחוויות: "את המסע עשיתי עם סבא שלי וזה העמיק את הקשר בינינו, התחברנו, היו לנו הרבה שיחות, הוא סיפר לי קצת על העבר שלו. נוצר חיבור מיוחד של משפחה וזה ממש חיבר אותנו".

"הנערים היום שכחו איך נראית הארץ שלנו", מציין מנכ"ל מרכז 'בשבילנו' אורי מאור אשר הגה והקים את המיזם 'מסע בר/בת מצוה בשביל ישראל': "במקום לשרוף שעות מסך בלתי נגמרות, המסע מהווה הזדמנות נהדרת להחזיר לבני ובנות הנוער שלנו את האהבה לטבע ולארץ ולהמציא עבורם התמודדויות ואתגרים שיעצבו אותם ויעזרו להם להמשך החיים. המסע פותח צוהר לארץ המדהימה שלנו-לנופים, לסיפורים ולמורשת, ולאנשים היפים שפוגשים בקבוצה. הצטרפו אלינו לסיירת!"

מו"ל מקום בעולם קטן איתי גרנק: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם 'סיירת בשבילנו בשביל ישראל' מדובר בשיתוף פעולה ערכי ומשמעותי למען בנות ובני המצווה שבמסגרתו כל משתתף בנוסף למסע גם יקבל מנוי למשך שלושה חודשים למגזין הנוער מקום בעולם במתנה.. אני בטוח שהורים רבים יבחרו להעניק לילדיהם את החוויה המיוחדת הזו".

להרשמה למסע לחצו כאן

מסע בלתי נשכח לבני ובנות מצווה
מסע בלתי נשכח לבני ובנות מצווהצילום: דוברות סיירת בשבילנו