שלטי החוצות בירושלים
שלטי החוצות בירושלים צילום: דוברות

השלט שמכפיש את "המתנחלים" שתלה ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה בירושלים - קיבל את אישור הייעוץ המשפטי של עיריית ירושלים.

כזכור, ארגון השמאל הקיצוני תלה שלטי ענק בירושלים המוציאים את דיבת "המתנחלים" וקוראים לשר הביטחון בני גנץ ולשר לביטחון פנים עמר בר-לב לעצור את "אלימות המתנחלים", כלשונם.

על השלטים נכתבו ציטוטים המיוחסים לשני השרים מהעבר נגד אלימות כשהיא באה מהימין, ולצד הציטוטים נכתב: "אלימות מתנחלים לא במשמרת שלכם".

בעקבות פניית מספר ארגונים וביניהם ארגון 'עד כאן' ליעוץ המשפטי של עיריית ירושלים בעניין השלט, השיב עו"ד דני ליבמן מלשכת היעוץ המשפטי של העירייה כי השלט נתלה באישורה. "השלט קיבל אישור העירייה, מחלקת שילוט, לרבות לאחר התייעצות משפטית", כתב. "לפי הפסיקה ועמדת היועץ המשפטי לממשלה בדבר חופש הביטוי במדינה דמוקרטית וסמכות העירייה לגבי תוכן מודעות, יש להתירו".

בתוך כך, רשות המסים דורשת להסיר את השלטים שנתלו על משרדיה. גלעד אך, מנכ"ל 'עד כאן' בירך על בקשת רשות המיסים, אך הביע תרעומת על תליית השלט מלכתחילה. "לשלט כזה, המכפיש ציבור שלם ללא הבחנה, אין מקום במדינה דמוקרטית", אמר. "על השלט לא היה להיתלות מלכתחילה, במיוחד שהעומד מאחוריו, ארגון שוברים שתיקה, כבר נמצא שאינו דובר אמת וממומן ברובו על ידי מדינות זרות וארגונים זרים שונאי ישראל".

"העירייה שוגה בעניין זה, האם תחת חסות 'חופש הביטוי' ניתן לפרסם כל דבר?" תמה. "איפה עובר הגבול בין חופש ביטוי להכפשה של ציבור שלם? באותו מקום ממש הסירו שלטים בעבר כי פגעו ברגשות הציבור, ואילו כעת רגשות של חצי מיליון איש לא נחשבים. אני קורא לעירייה להתעשת ולהסיר את השלט המחפיר, ולו כדי שלא תיווצר מראית עין של 'איפה ואיפה'".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו