בבנימין: כרם לזכרה של סגן שיר חג'אג'
בבנימין: כרם לזכרה של סגן שיר חג'אג'צילום: גאולת ציון בחזון ובמעש

אירוע 'מחוללות גאולה' התקיים אתמול בגבעת גאולת ציון שבגוש שילה, לרגל טו' באב.

באירוע השתתפו כמאה נשים מיישובי הסביבה, שהגיעו לחזק את ההתיישבות במקום ולהנות ממגוון סדנאות, הרקדה ושיחה מרוממת של מי שהייתה אז בחורה בנשות הדסה בחברון, צביה מנחם.

במהלך האירוע נטעו תושבי הגבעה וציבור הנשים כרם ענבים חדש, "שירת ציון", לזכרה של סגן שיר חג'אג' הי"ד, יחד עם הוריה של שיר שהגיעו להשתתף בנטיעות.

מירב חג'אג', אמה של שיר שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, סיפרה: "הגענו אתמול לגאולת ציון לנטיעת הכרם על שם ביתנו שיר, היה פשוט מדהים ומרגש. התרגשנו מהחיבור לארץ ישראל, בנטיעה דווקא של שתילים שגדלו בארץ והובאו מייחורים של גפנים עתיקות ברחבי יהודה ושומרון", סיפרה.

"שיר היתה מאוד מחוברת לארץ, וראתה תמיד את החשיבות שלנו כעם בהתיישבות בארץ הזאת ובאהבה שלנו אליה, גם בשירות הצבאי שהיא בחרה כדי לתרום למדינה ולארץ, בו היא נפלה על משמרתה", אמרה.

"קיבלנו חיבוק ענק מהתושבים שגרים בגבעה, שמבחינתנו הם חלוצים אמיתיים - 'החלוצים החדשים', וזכות שלנו להיות ולהתארח במקום, ולנטוע את חלקת הכרם. נטיעת הכרם הזאת היא עוד חיזוק נוסף לקשר שלנו - עם ישראל עם הארץ הזאת", הוסיפה.

מרים זארוג, תושבת גאולת ציון ממארגנות הארוע, מסרה: "כל כך מרומם לראות נשים צעירות ומבוגרות נאספות יחד בגאולת ציון, נוטעות ורוקדות יחד בשמחה ארץ ישראלית פורצת גבולות".

"אני מודה לכל הנשים שהגיעו וטרחו סביב האירוע ולמשפחתה היקרה של שיר הי"ד על התמיכה הרבה. מאחלת לכולן שעם הכוחות שקיבלנו מהאירוע, נזכה להמשיך בעשייה ההתיישבותית לגאולת ציון - גאולת ארץ ישראל השלמה", הוסיפה.