מסע הגיבוש של המלשבי"ם החרדיםארגון שחר

עשרות צעירים חרדים השתתפו במסע גיבוש והכנה לקראת גיוסם בחודש הבא ליחידות לוחמות בפלוגות חץ ותומר של גבעתי וצנחנים במסגרת פעילות ארגון שח"ר.

מסע ההכנה, שנערך במכינה קדם צבאית בזכרון יעקב הוא שיאו של תהליך שנמשך מספר חודשים של הכנה לשירות הצבאי.

פעילות טרום הגיוס שנערכה בשיתוף ארגון 'חמש אצבעות' שפועל לשתף אוכלוסיות מגוונות בהכנה איכותית לגיוס לצה"ל, כללה מגוון רחב של אימונים מאתגרים הכוללים אימוני קרב מגע צה"לי, כושר קרבי, שדאות, מסע אלונקות, ניווטים, משימות אישיות וקבוצתיות, אתגרי מנהיגות וסיורי שטח.

למסע המיוחד הצטרפו קצינים בכירים שהציגו בפני המתגייסים לשירות את תהליכי הטירונות וההכשרה, אופי וצביון השירות הקרבי המשלב בין דרישה לעמידה ברמה מקצועית ומבצעית גבוהה לבין שמירה על תנאים תורניים ואורח חיים חרדי ואת המאפיינים הייחודיים של היחידות הלוחמות בחטיבות השונות.

ח"F משה (קינלי) טור פז בשיחה עם המלשבי"ם
ח"F משה (קינלי) טור פז בשיחה עם המלשבי"םצילום: ארגון שחר

במהלך אימוני הכושר, הפתיע חה"כ הטרי משה (קינלי) טור פז את המלש''בים והצטרף לאימונים. חבר הכנסת טור-פז שהיה בין יוזמי מסעות ההכנה לגיוס לחרדים והיה ממייסדי מסלולי הלוחמים החרדים בצה"ל, שוחח עם החיילים על חשיבות השירות והאתגרים הקבוצתיים והאישיים העומדים בפניהם.

"כאשר התחלתי את שירותי הצבאי התמודדתי עם שאלות הלכתיות כפי שאתם מביעים היום, בגבורה וביראת שמים אנחנו יודעים ללמוד ולשרת את עם ישראל מתוך מסירות והקפדה על אורח החיים שלנו, זה גם מה שייתן לנו כוחות להשפיע גם בעתיד על מה שקורה סביבנו, לתרום לעם ישראל בדרך הכל כך ייחודית ויפה של המגזר החרדי", אמר ח"כ טור-פז לצעירים החרדים.

הרב חנוך רוגוזינסקי מציין כי במהלך השנים האחרונות השתתפו קרוב לאלפיים בני נוער מהמגזר החרדי בימי המסע לקראת גיוסם. "מדובר בפרויקט הגדול ביותר בישראל אשר ממנו צמחו מאות לוחמים, מפקדים וקצינים בחטיבות החי"ר. התרומה שנעשית כאן לבטחון המדינה היא חסרת תקדים" עוד ציין כי זו הוכחה לתרומת המגזר החרדי לעם ישראל כולו, "על אף האתגרים הרבים, זו מנגינה שהיא אפשר להפסיק, בזכות הרוח ומסירות הנפש המושקעים בפרויקט חשוב זה".