המשחקים האולימפיים
המשחקים האולימפיים צילום: iStock

רשת טלוויזיה דרום קוריאנית התנצלה לאחר שהציגה בצורה ייחודית את המדינות המשתתפות באולימפיאדה עם שימוש בדרקולה כסמל לרומניה, תחנת הכוח בצ'רנוביל כסמל לאוקראינה ועוד.

לכל מדינה ולכל נבחרת באולימפיאדה יש את הסמלים והדגלים המאפיינים אותה, אבל רשת הטלוויזיה MBC מדרום קוריאה החליטה להוסיף לכל מדינה עוד סימן היכר משל עצמה. הרשת שידרה את אירוע הפתיחה של המשחקים האולימפיים וכאשר כל מדינה הופיעה יחד עם הדגלים והבגדים המייצגים אותה, הרשת הוסיפה לידם תמונה וכיתוב שהביעו את דעתם על המקום.

כך למשל, בעת שעלתה הנבחרת האיטלקית הם הוסיפו לידם תמונה של פיצה ואילו הנבחרת מנורבגיה זכתה לתמונה של סלמון. לרשת היו גם בחירות שעוררו במיוחד את כעס הקהל כמו שימוש בדמות המאיימת של דרקולה כסמלה של רומניה וכן בתמונה של אסון תחנת הכוח בצ'רנוביל כסמל לאוקראינה.

הרשת אף הוסיפה פרשנות פוליטית כאשר כסמל לנבחרת האיטי בחרה הרשת להזכיר את רצח נשיא האיטי שאירע לאחרונה וטענה כי המדינה שרויה ב"ערפל פוליטי". גם נבחרת סוריה זכתה לניתוח מעמיק כאשר המדינה הוגדרה כבעלת משאבים רבים ויקרים אך שרויה במלחמת אזרחים כבר עשר שנים.

והיו גם סמלים שהתייחסו לאקטואליה המקומית כאשר נבחרת אל סלוודור זכתה לסמל של ביטקוין לאחר שהמדינה אימצה לאחרונה את המטבע הווירטואלי כמטבע רשמי. בנוסף לסמלים, הרשת בחרה להוסיף לכל מדינה את אחוז ההתחסנות מנגיף הקורונה בקרב האזרחים וכן את התמ"ג לנפש המקומי. בשביל לתאר את הנבחרת המקומית של דרום קוריאה, בחרה הרשת להשתמש בתמונה של להקת BTS הדרום קוריאנית שהפכה לגאווה לאומית והתפרסמה בכל רחבי העולם.

בתגובה לתלונות שקיבלה, הרשת הודיעה כי היא מתנצלת בפני המדינות שנפגעו וכן בפני הצופים. לדבריהם התמונות נועדו להקל על הצופים להכיר את המדינות המשתתפות בתחרות אך היה מדובר ב"חוסר התחשבות" וכן ב"טעות בלתי נסלחת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו