טיבי לבן גביר: תקרא לי 'אדוני' ערוץ כנסת

מהומה במשכן: סדרני הכנסת הורידו הערב (שני) מהדוכן את יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר זמן קצר לאחר שעלה לנאום במליאה.

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת שניהל את הישיבה דרש מבן גביר לקרוא לו "אדוני היושב ראש". בן גביר סירב ואמר "היושב ראש".

בין השניים התפתח עימות שבמהלכו דרש טיבי להוריד אותו מהדוכן ובן גביר קרא לו "מחבל". בן גביר נצמד בכוח לדוכן וניסה להתנגד לסילוקו.

ח״כ אורית סטרוק מסיעת הציונות הדתית הביעה מחאה על הורדת בן גביר מהדוכן. ח״כ טיבי קרא לעברה ״תשתקי״ וסילק גם אותה.

בן גביר טען לאחר המהומה כי ''‏אין שום סעיף בתקנון הכנסת שדורש להגיד 'אדוני' למי שמנהל את הישיבה, בטח לא אם הוא מחבל שהיה היועץ של ערפאת וצריך להיות בפרלמנט סוריה.

"טיבי השתמש שלא כדין בסמכותו כדי להוציא אותי ולכן דרשתי מיו"ר הכנסת להדיח את סגנו טיבי. מי שמשתמש בסדרנים ככלי לניגוח פוליטי לא יהיה סגן יו"ר הכנסת", אמר יו"ר עוצמה יהודית.

טיבי טען בתגובה, "ביותר מעשרים השנים שאני בכנסת לא היה אירוע כזה. ח''כ שקורא לסגן יו''ר הכנסת 'מחבל. מי אתה בכלל. אתה צריך להיות בסוריה', מסרב למלא אחרי הוראת היור לרדת מהדוכן ונוהג באלימות כלפי הסדרנים, תוך שהוא מבזה את הכנסת את המשכן ואת אנשי המשמר".

"מדובר בהתנהגות בזויה, אלימה וגזענית שחייבים לעצור ולשים לה גבול ברור. אפס סובלנות כלפי התנהגות כזאת. והדברים יועברו לטיפולה של ועדת האתיקה לכשתקום. ראוי לציין ולהפנים: גם סגן יור כנסת ערבי הוא סגן יו''ר ואין לפגוע בו בשל כך", דברי טיבי.

ח"כ ולדימיר בליאק מ''יש עתיד'' הגיב בחשבון הטוויטר שלו: "‏בן גביר כעת מתנהג באלימות על דוכן הכנסת וזה בדיוק מה שהאופוזיציה עושה במשכן - התנהלות מבישה, בריונית, שמבזה את בית המחוקקים. אנחנו באנו לעבוד למען הציבור, שליחי נתניהו באו לזרוע כאוס. בושה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו