הרב אייל יעקובוביץ'
הרב אייל יעקובוביץ' צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

ראש ישיבת צפת הרב אייל יעקובוביץ' עלה היום להר הבית, והתרגש מהשינויים החיוביים שעוברים על המקום הקדוש פעם אחר פעם.

גם הרב מנחם מקובר עלה היום להר הבית והתרגש גם הוא מההתפתחויות בהר הבית: "השכינה מתנערת כאן מעפרה", אמר הרב מקובר בהתרגשות.

ארגוני המקדש מציינים בימים הללו עלייה של יותר מחמישים אחוזים במספר היהודים בהר הבית בסיכום שלושת השבועות של בין המצרים.

עלייתם של כמעט ארבעת אלפים יהודים בשלושת השבועות הללו הם זינוק של כמעט 1400 יותר מאשתקד, וכארבע מאות יותר גם מהשנה שלפני הקורונה.

הרב יעקובוביץ' הודה לעולים הרבים להר הבית. "יישר כוח לכל העולים הרבים שעלו היום להר, ואני חייב לומר דבר אחד עצום, כולם היו כאן עם פנים מלאות נהרה של שמחה. פנים של בנים ששבים לשולחן אביהם.

בשיעור שמסר הרב מקובר בהר הבית הוא ציטט את הרמב"ם שכתב “עבדהו במקדשו” על מצוות התפילה בהר הבית. עיקר מצוות התפילה של כל האנושות זה פה.

"אני מברך את כל העושים במלאכה פה מדי יום, שעמלים ויגעים למען המקום. וקול של תורה ושל תפילה נשמע כאן. כל זה לאט לאט מתחיל להקים את השכינתא מעפרא.

הרב יעקובוביץ' הוסיף כי צריך לבוא לכאן, כדי ללמוד ולהתפלל ולעלות כפי שהתורה אומרת ”כי אל המקום אשר יבחר השם, לשכנו תדרשו ובאת שמה”.

"בשבילי זו פעם ראשונה שזכיתי ללמוד סוגיא יחד עם חבורה על הר הבית. יש כאן השראה, זה לימוד תורה מסוג אחר. ברוך השם אלו בשורות טובות. זכינו כאן היום ללמוד תורה. פסוקים, גמרות, מדרשים. ממש בחינה של חדש ימינו כקדם", סיכם הרב יעקובוביץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו