אביתר
אביתר צילום: ועד הישוב אביתר

ערבים השליכו הערב (שני) בקבוקי תבערה לעבר המאחז אביתר בשומרון. לא היו נפגעים.

בתנועת נחלה הגיבו בזעם לאירוע. "היום הגיעו הפורעים הערבים עד סמוך למבנים של אביתר. זרקו בקבוקי תבערה ונגרם נזק לשני בתים. מעבר למחדל הביטחוני החמור, ההסכם שנחתם עם ממשלת ישראל מחייב שמירה על המבנים של אביתר עד להכשרת המקום, והגעת הישיבה למקום בהקדם האפשרי".

"השלכת בקבוקי התבערה הינה המשך ישיר וחלק מהתפרעויות הענק שמארגנת ומממנת הרשות הפלסטינית סביב אביתר כבר 90 יום ברציפות. אנו דורשים משר הביטחון לעמוד בהסכם ככתבו וכלשונו ולהפסיק בצורה נחרצת ומידית את ההתקפות היומיומיות על הישוב אביתר".

"לא יעלה על הדעת שהתקפות רצחניות על חיילי צה"ל השוהים במקום יהיו יום יום, ללא תגובה נחרצת והולמת להפסקתם המידית", אמרו בנחלה.

מהמועצה האזורית שומרון נמסר, "היו הפרות סדר של פלסטינים סמוך לאביתר. חיילי צה"ל הדפו את המתפרעים שזרקו בקבוק תבערה. נשרפו שיחים וקוצים".

"יצויין כי גורמי פח"ע מהרשות הפלסטינית ניסו בתעתועי מצלמה להעביר מסר כאילו ישנו בית שנשרף באביתר. אנו מדגישים כי כל הבתים עומדים על תילם, שום בית לא נשרף. חייל צה"ל ממשיכים לשמור על המקום על פי ההסכם והמנהל האזרחי עובד במרץ על סקר הקרקע להסדרת מעמד המקום".

"אנו מחזקים את חיילי צה"ל וכוחות הבטחון. הישיבה והמשפחות תעלנה לאביתר בחודשים הקרובים לאחר השלמת ההכרזה על השטח כאדמת מדינה", נמסר מטעם המועצה.