רוני דניאל
רוני דניאל צילום: עדו בן פורת

גולן יוכפז וענת דוידוב נזכרו בחברנו לתחנה, הפרשן לענייני ביטחון של 'חדשות 12' רוני דניאל, שהותיר את עמיתיו וחבריו המומים לאחר שהלך לעולמו במפתיע. יוכפז, בעברו עורך 'אולפן שישי', זכה לעבוד מקרוב עם דניאל.

"לא רבים יודעים אבל פאנל הפרשנים שנראה עמוס אנרגיות ושטוף אמוציות מתוכנן ונבנה ביסודיות שעות לפני השידור החי", סיפר יוכפז, "מדי שישי היו מגיעים הפרשנים אל מערכת החדשות לישיבה לקראת הפאנל. היינו תופסים שולחן ובונים את הפאנל שיעסיק שעתיים אחר כך מדינה שלמה. על השולחן, כמעט תמיד, החזרה הגנרלית הייתה עוד יותר מעניינת מהשידור עצמו.

"כמעט כולם היו כאלה מלבד רוני דניאל - אותן אמוציות, ניסוחים, חיספוס ותקיפות שהשמיע בישיבה ב־18:00 היו בדיוק גם כשנדלקו המצלמות. זה היה חריג, זה היה רוני. האיש הזה, שנע בין הפודרה - אבק הלוחמים בשטח - לבין הפודרה והמייקאפ בחדר האיפור, פיו וליבו היו שווים", הוסיף.

בפתח תוכניתו ב־103fm התייחס יוכפז להחלטה העריכתית של 'חדשות 12' להקדיש אמש את דקות השידור הראשונות של המהדורה לפרידה מדניאל, החלטה לא מובנת מאליה במדינה עמוסת חדשות כישראל. יוכפז טען כי יש סיבה לכך, והסביר: "הכתבים הצעירים שעבדו איתו חזרו על המילה 'אבא'.

נדמה לי שאלה תכונות מרכזיות שניבטו מן המסך: הדוגריות, מבט בגובה העיניים, ניקיון ערכי ודאגה כנה לארץ ישראל, לצבא ישראל. צופים רבים ראו בו אבא במקום שבו לא מצאו כזה בציבורית ובפוליטיקה הישראלית. עבור רבים מאיתנו היה האבא שישב בראש שולחן השבת".

ענת דוידוב הוסיפה כי דניאל היה "החבר של כולם, בן־אדם של אנשים, פשוט בן־אדם. אם היו אומרים לרוני שהוא יהיה מרוח על העמודים הראשונים של העיתונים הוא היה צוחק, ואומר 'תגידו לי, אתם השתגעתם? מה כל זה קשור אלי? די כבר, מספיק'. אז רק שתדע לך, רוני, כמה כולנו המומים וכואבים - וכמה אתה כבר חסר".