טנק ממלחמת העולם השנייה
טנק ממלחמת העולם השנייה צילום: iStock

חיילים רבים לוקחים מזכרות מהצבא לאחר המלחמה, אבל יש גם מי שלקח את זה צעד אחד קדימה. בית המשפט בגרמניה דן השבוע בפנסיונר שהחביא במרתף הבית שלו מחסן נשק שלם הכולל אפילו טנק במצב תקין ממלחמת העולם השנייה.

תפיסת האמל"ח הגדולה בביתו של הפנסיונר התחילה דווקא מחיפוש יצירות אומנות. בעת נפילת השלטון הנאצי נעלמו שני פסלי ברונזה יוקרתיים בצורת סוסים, כאשר המשטרה הגרמנית לא הצליחה לאתר אותם בחזרה. רק עשרות שנים לאחר מכן, המשטרה הצליחה לאתר את הסוסים במחסן בגרמניה, וכחלק מהחקירה איתרה את בעלי המחסן וערכה חיפוש בשאר הבתים שברשותו.

בווילה בה התגורר האדם, פנסיונר מיליונר כבן 80, המשטרה גילתה עוד פריטי אומנות רבים ברחבי הבית. למרבה התדהמה הוחבאו גם במרתף הבית גם כלי נשק רבים וביניהם טילי טורפדו, תותח נגד מטוסים וטנק ממלחמת העולם השנייה מסוג פנתר שהיה במצב תקין ובעל יכולת מבצעית.

המבצע להוצאת הטנק מהמרתף לקח כתשע שעות ובמהלכו כ20 חיילים עבדו לפנות מקום לטנק מבלי לפגוע בווילה עצמה.

כיום, שש שנים לאחר מכן, תפיסת השלל הגיעה לבסוף גם לבית המשפט על מנת לבדוק את חוקיות החזקת הנשקים והטנק. עורכי הדין של האספן הייחודי טוענים כי הוא לא הפר את חוקי החזקת הנשק במדינה ואף אמרו שישנם מוזיאונים שמסכימים לקנות ממנו חלק מהפריטים. לדבריהם, חלק מכלי הנשק אינם שמישים יותר וכן שהטנק נלקח ממגרש גרוטאות ורק שופץ על ידי האספן.

לטענתם, הימצאותו של הטנק במרתף לא היה סוד בקרב השכנים שהכירו את ה"תחביב" הלא שגרתי של המיליונר הפנסיונר. בית המשפט עתיד לפסוק בקרוב על גובה הקנס אותו יצטרף האספן לשלם על החיבה שלו לכלי נשק עתיקים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו