יםעת שאשא ביטון בועידת המשפט
יםעת שאשא ביטון בועידת המשפט צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

חוק הדיינים צפוי לעבור היום במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית ולאחר שיעבור הרכב הוועדה למינוי דיינים ישונה ומספר חברי הועדה יגדל מ-11 ל-13.

ייצוגה של הממשלה בוועדה יגדל בשר נוסף (מ-2 ל-3 נציגים), וייצוגן של הטוענות הרבניות יגדל בוועדה באחת נוספת (מ-1 ל-2).

לערוץ 7 נודע כי מי שישמש בהרכב הועדה מטעם הממשלה יהיו שר הבינוי זאב אלקין, שר הדתות מתן כהנא ושרת החינוך, יפעת שאשא ביטון.

גורמים בקואליציה אמרו לנו כי לדעתם חברותה של שאשא ביטון בוועדה אינה ראויה. "יש לאפשר לשרה ממפלגה אחרת מתוך הקואליציה להיות חברה בוועדה למינוי דיינים ולא לשבץ בה שני שרים מטעם מתקווה חדשה".

על מקום בוועדה מטעם הכנסת על פי ההסכם הקואליציוני צפויה להתמודד ח"כ עידית סילמן מימינה ומטעם האופוזיציה על פי פשרת אלקין, אחד מחברי הכנסת של ש"ס או יהדות התורה, שלפי שעה חלוקים ביניהם על המקום בוועדה.

נציין כי הרכב הועדה לאחר אישור החוק יהיה בנוי משני הרבנים הראשיים לישראל, שני דיינים של בית הדין הרבני הגדול, שלושה שרים, שני חברי כנסת, שני עורכי דין ושתי טוענות רבניות. החוק קובע כי לפחות אחד מנציגי הממשלה בוועדה, לפחות אחד מנציגי הכנסת בוועדה ולפחות אחד מנציגי לשכת עורכי הדין בוועדה יהיו נשים. כרגע, מתוך שני השרים ושני חברי הכנסת, מחציתם יהיו נשים.

מתקווה חדשה נמסר: שרת החינוך,ח"כ יפעת שאשא ביטון אינה מועמדת לתפקיד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו