מדרון או דרור. גירושין
מדרון או דרור. גירושיןצילום: ISTOCK

איך להתגרש נכון? זוהי אחת השאלות הקשות ביותר בפניה עומדים זוגות שהחליטו לעשות את הצעד הלא פשוט, וכעת צריכים להבין כיצד לנתב עצמם בתוך תהליך שאם לא ניגשים אליו כמו שצריך, הוא עלול להיות הרסני.

כאן, נכנס לתמונה עורך דין גירושין המהווה גורם מגשר, מכיל ומוביל שמסייע לזוג לבנות את הסכם הגירושין הנכון ביותר עבורם, באופן שווה והגיוני.

עורך דין גירושין יסייע לכם לעבור את זה

הסטטיסטיקה מעידה על כך שגירושין הם תופעה שרק הולכת ומתחזקת בישראל. מדובר בתהליך לא פשוט שעלול לפגוע לא רק בנפש, אלא גם בפן הכלכלי של הזוג. במאמר זה נעסוק בעיקר בדרכים למנוע את מפח הנפש שהתהליך עלול לגרום, בסיוע של עורך דין גירושין שילווה את הזוג:

  • ההכנה – לאחר שהחלטתם ללכת על זה, תכינו את עצמכם נפשית; נסו להבין מהי המשמעות של הגירושין, ובהתאם לכך להתכונן נפשית לתהליך. העיקר, אל תחששו לשתף ולבקש עזרה מהסובבים אתכם, מדובר בתהליך לא פשוט משום בחינה ואין דבר נהדר יותר מלקבל תמיכה מחברים, משפחה ואף עזרה מקצועית.
  • בטחון – גירושין הם הצעד האחרון, לעולם לא הפתרון הראשון. חשבו על כך היטב ותהיו בטוחים שזה מה שאתם רוצים לעשות ושמבחינתכם זהו הצעד הנכון. הפחד ממנו תמיד יהיה קיים ואין דבר טבעי מזה, אבל ברגע שבטוחים שזה הדבר הנכון לעשות – תמצאו בעצמכם כוחות ותעצומות שלא ידעתם שקיימים, בכדי לעבור את התהליך בשלום.
  • שמירה על יחסים טובים – אין דבר חשוב יותר מלשמור על יחסים טובים ככל האפשר עם הצד השני. יחסים טובים משמעותם מצב רוח מרומם, שלווה נפשית, חיסכון כספי והכי חשוב; שמירה על הילדים במידה וישנם כאלו במערכת היחסים.
  • לתת ביטוי לרגשות – אחד הדברים הכי חשובים הוא לתת ביטוי לרגשות; לא להדחיק, להכיל ולחמול את עצמנו עד למציאת המקום המרפא הזה שיסייע לעבור את התהליך. עורך דין גירושין בעל ניסיון בתחום, יידע לא רק לתת את המענה המקצועי אלא גם מענה רגשי במידת הצורך.

עוברים את התהליך ביחד

אביבית מוסקוביץ - חברת עורכי דין ונוטריון היא אחת מאותן נשות מקצוע שמבינה היטב עד כמה מסובך תהליך הגירושין יכול להיות, ואת הרגישות שנדרשת בכדי לעבור אותו. ברור כי עורך דין גירושין חייב לא רק להכיר היטב את כל הסעיפים והתקנות החשובות בחוק, אלא גם להיות רגיש ומכיל בהבנה מלאה של צרכי הזוג. הצעד הראשון יהיה לנסות ולגשר על הפערים בין הזוגות, להוביל להבנה כלשהי ולנסות קודם כל למנוע את הליך הגירושין. במידה וזה לא מצליח, רק אז יתקדמו לפתיחת הליך הגירושין ויצירת הסכם שמביא לידי ביטוי את הצרכים של הזוג.