להט"ב
להט"ב צילום: ISTOCK

תושבים בחריש זעמו בעקבות תקציבים שמבקשת המועצה המקומית מהמשרד לשיוויון חברתי עבור פעילות להט"בית מקומית.

בעקבות בקשת חופש מידע שהגיש תושב חריש, עו"ד מיכאל ליטווק, בשם ארגון בצלמו נחשף כי המועצה המקומית חריש ביקשה מהמשרד לשיוויון חברתי תקציבים יחודיים עבור קהילת הלהט"ב בעיר, כשהם מיועדים בין השאר להפעלת "תכניות מיניות בריאה בגיל הרך והיסודי" וכן תכנית עבור "קבוצת ילדים להורים להט"בים".

בתחום התרבות מבקשת המועצה המקומית חריש תקציב עבור "הצגות חינוכיות לילדים ונוער" ומפרטת כי הכוונתה לקיים כ-10 כאלה בשנה.

"מי מבטיח שהם לא ייכנסו למוסדות הדתיים והתורניים?", תמהה אחת האימהות. תושב אחר הוסיף: "זה מזעזע. ועוד בחתימה בכתב ידו של ראש העיר".

"10 הצגות בשנה לבני הקהילה בחסות העירייה? למה מה קרה? לא הבנתי", זעם אחד התושבים בקבוצת וואטסאפ פנימית. "למה לא מממנים לי בקהילה עשר הצגות בשנה פלוס נותנים לי מקום קבוע בחסות העירייה במבנה הכי שווה ומסודר מטעמה?"

בעוד לבני קהילת הלהט"ב מתכוונת הרשות המקומית להקצות מרכז מיוחד בעיר, ישנן קהילות דתיות שאין להן משכן קבוע לבית כנסת. "חמש קהילות שמכילות עשרות מתפללים כל אחת זרוקות בתוך מבנה בית הספר, ונאלצות שבוע אחרי שבוע להקים את בית הכנסת מחדש ולפרק אותו כדי להתאים כיתות לבית תפילה, ואף אחד שם בעירייה לא הציע פתרון כל כך נדיב על חשבונו", אמר אחד התושבים.

ראש תנועת 'חזון' הרב דרור אריה תקף את ראש המועצה המקומית חריש יצחק קשת. "ראש המועצה יצחק קשת, יהודי חובש כיפה, בעל תשובה, יתן את הדין על שתמורת נזיד עדשים, מכר את השבת לפני חודשים מספר ועכשיו את החינוך של ילדי חריש היקרים", אמר.

"פשוט לא להאמין ראש מועצה דתי יוזם מצעד גאווה בעיר, לאיזה שפל עוד אפשר להגיע? עוד מעט אלול ויום הכיפורים, צריך להוסיף בוידוי, מכרנו את חריש, מכרנו את השבת, מכרנו את המשפחה, מכרנו את הנורמליות, ולא שוה לנו, כי אמת עשית ואנחנו התבלבלנו והרשענו", כך הרב דרור אריה.

במכתב ששלח לתושבים יצחק קשת, ראש המועצה המקומית חריש, הוא ביקש להרגיע את הרוחות. "נתחיל מהסוף: אף בית ספר בחריש לא יידרש על ידינו להכניס תכנית חינוכית הקשורה לתחום הלהט"ב", כתב. "ההפך, אנחנו נעמוד על כך שכל בית ספר וכל זרם חינוכי ייהנה מעצמאות בעניין הזה ויוכל להחליט בעצמו מה להכניס לתוכנית הלימודים ומה לא. בוודאי שאף בית ספר דתי או חרדי לא ייאלץ להכניס תוכנית חינוכית כזו. עם זאת, אני לא אמנע מבית ספר שמבקש זאת להכניס תוכנית כזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו