עגבניות שרי
עגבניות שרי צילום: Abed Rahim Khatib / Flash 90

אלפי חקלאים צפויים להפגין מחר (חמישי) בכל רחבי הארץ נגד הרפורמה בענף החקלאות במסגרת חוק ההסדרים אותה מקדמים שר האוצר ושר החקלאות.

לטענת החקלאים, פתיחת שוק הפירות והירקות לייבוא נרחב לא תביא להוזלת המחירים לצרכן ותגרום לפשיטת רגל של החקלאים.

    חקלאים צפויים להגיע לצמתים מרכזיים עם טרקטורים, כלים חקלאיים ותוצרת חקלאית - פירות וירקות. צפויים להתקיים שיבושי תנועה במהלך ההפגנות.

    את מטה מאבק החקלאים מנהלים ראשי ההנהגה החקלאית - יו״ר נשיאות המגזר העסקי והתאחדות האיכרים דובי אמיתי, יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים עמית יפרח, יו״ר מרכז השלטון האזורי שי חג׳ג׳, מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל אבשלום (אבו) וילן ומזכ״ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר.

    מראשי ההנהגה החקלאית נמסר: ״מדובר ביריית הפתיחה- השטח בוער. מה שבלוני התבערה, החמאס והחיזבאללה לא הצליחו לעשות עד היום, מנסים לעשות לנו בתוך הבית. מהלך חד צדדי ברפורמה בחקלאות בחוק ההסדרים, ללא הסכם- יחזיר את ישראל 70 שנה אחורה, יערער את חוסנה וביטחונה ויתלה את יכולתה להאכיל את אזרחי ישראל במזון טרי ואיכותי בחסדיו של ארדואן. אנחנו בעד רפורמה אבל לא חד צדדית ולא במסגרת חוק ההסדרים אלא תוך כדי הידברות לכדי הסכמות״.

    הרפורמה שמקדמים שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר תפחית מכסים באופן רוחבי עבור כלל מוצרי הפירות והירקות לפי מתווה הדרגתי, וצפויה להפחית מכסים באופן מיידי על מוצרים כמו ביצים, אבוקדו, שום, אפונה, שעועית, תאנים, אננס, ארטישוק ועוד. לצד ההקלות בייבוא תינתן תמיכה ישירה לחקלאים בארץ.

    מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו