מאור שוויצר בצילומים בשומרון
מאור שוויצר בצילומים בשומרוןצילום: אסף ספקטור

קרן קולנוע שומרון ממשיכה לעשות גלים: בימים אלה מצלמת הקרן לקולנוע שומרון את הקומדיה הרומנטית הקצרה "סיפור טוב".

"סיפור טוב" היא קומדיה רומנטית קצרה של הבמאי ויוצר הקולנוע ערן בן יעקב בהפקתו של עמית ערן. הצילומים נערכים ב'מרפסת של המדינה' ביישוב פדואל בהשתתפות השחקן המפורסם מאור שוויצר.

הסרט מספר על עיתונאית שמגיעה לשומרון לצלם חתונה שמפרה את הוראות הקורונה, אלא שאז קורה משהו בלתי צפוי המהווה בסיס לעלילת הסרט.

בסרט משחקים מאור שוויצר (השוטרים, גאליס, שעת נעילה) יערה פלציג (האליפים, השוטר) ושחקנים נוספים, לצד אנשי הפקה וניצבים מאזור יהודה שומרון ובקעת הירדן.

"ממש כיף לצלם בשומרון", אמר היום (רביעי) על סט הצילום כוכב הילדים והנוער מאור שוויצר. "שקט, רואים נופים, רואים את הים, את תל אביב, נראית כמו מנהטן מרחוק, חוויה. צילמתי כאן כבר סרט בעבר ואבוא לצלם כאן שוב. הקרן הדי חדשה שהיא מדהימה, עושה המון סרטים בזמן האחרון, זאת תוספת כוח משמעותית לקולנוע וזה מבורך".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון שתומכת בקרן, אמר כי מדובר בבשורה של ממש. "הקרן פועלת במסירות ובכל הכוח, ומביאה ללא פחות ממהפכה בעולם הקולנוע", אמר. "אנחנו מחוייבים להמשיך בדרך הזו לגדל את היוצרים ואת היצירה ביהודה שומרון ובקעת הירדן".

אסתר סילם אלוש, מנכ"לית הקרן, סיפרה: "עד היום הקרן תמכה בכ-50 סרטים. בימים אלו מצטלמים 4 סרטים במקביל של הקרן, אנחנו צפויים לפרימיירה של סרט הנוער הראשון שלנו באם לא תוגבל הכניסה לבתי הקולנוע בשל הקורונה ובחודש האחרון שודר סרט של הקרן 'מרגלים מבית' בתאגיד השידור כאן. יש תחושה של שינוי באוויר. אנחנו מחוייבים לקולנוע איכותי ואחר שמגיע מאיזור שיש לו סיפור תרבותי ייחודי".

המפיק בפועל של הסרט, מנדי כהן מהישוב רימונים שבבנימין, אמר:" זו הפקה שניה שלי עם קרן שומרון, כיף לעבוד פתאום קרוב לבית, התוכן והאווירה שונים, אני בתעשיה כבר עשור, עבדתי בהפקות כמו סקאיי, מלכת היופי של ירושלים, פרסומות, הקמת הקרן ללא ספק משפיעה משפיעה על התעשיה לטובה".