הוא אמנם מוסלמי שקשור קשר דת לדתו, אבל הסופר ההודי-בריטי שהין צ'יסטי, מקדיש זמן רב לחינוך של מאמינים מוסלמים לזיכרון השואה ולהבנה אמיתית של מדינת ישראל.

הוא מספר כי את ההשראה שאב מדודו, שהתגורר בשכונת גולדרס גרין בלונדון, שרבים מתושביה יהודים.

"הוא לימד אותי על הקשר שלנו לעם היהודי, שאנחנו מאמינים באותו אל - ושאותו הנביא מוחמד שאנחנו לומדים עליו הוא בעצם הנביא משה של היהודים", אומר צ'יסטי בראיון לערוץ 7.

"אני רוצה לקדם שלום בין שתי הדתות. בהודו אנו מאמינים בשלום ובהרמוניה ואנחנו אוהבים את כולם ולא שונאים אף אחד" הוא מוסיף.

הוא מחזיק בשני אתרים שמלמדים מוסלמים על זוועות השואה ועל הפנים האמיתיות והיפות של מדינת ישראל וספר הבכורה שכתב, "פרויקט הנכדה" מוצע כעת למכירה וכולל דמויות שחוו את השואה.

לשאלה האם מבינים בעולם המוסלמי באופן אמיתי עד כמה נוראית היתה השואה הוא עונה, "מוסלמים בעולם המערבי שהתחנכו במערכת חינוך מערבית מבינים הרבה יותר טוב מאחרים".

בקרוב הוא יציג תערוכה תחת הכותרת "המחווה המוסלמית לשואת היהודים מאת שהין צ'ישטי" שתיפתח בלונדון בדצמבר. לאחר מכן, הוא נחוש בדעתו לקחת את התערוכה החינוכית ולהציגה במדינות מוסלמיות.

"אנחנו חייבים לעסוק בנושא הזה, כי ספרי הלימוד לא מכסים אותו כראוי. גם מוסלמים צריכים לדעת מה קרה בשואה וללמוד מכך לעתיד", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו