בנט במחנה בני עקיבא
בנט במחנה בני עקיבאקובי גדעון, לע"מ

ד"ר חגי בן ארצי מזועזע מהאופן בו התקבל ראש הממשלה, נפתלי בנט, במחנה הקיץ של שבט הרא"ה בתנועת בני עקיבא.

"אני חייב להביע את המחאה שלי על האירוע הזה, שיש בו משהו מזעזע מבחינה מוסרית וציונית", אומר ד"ר בן ארצי בראיון לערוץ 7. לדבריו הוא מזועזע שכן "לא רק שנפתלי בנט לא ממשיך את ערכי בני עקיבא, שהוא מתהדר ומתפאר בהם, אלא שהוא בגד בכל הערים של בני עקיבא".

"בני עקיבא היא תנועה ציונית דתית, והתמצית של הציונות היא שהמדינה יהודית היא מדינה שהעם היהודי מבטא את זהותו וקובע את גורלו, והנה נפתלי בנט וחבריו ב'ימינה' בגדו בערך הבסיסי הזה והקימו ממשלה שנשענת על ערבים אויבי ישראל. זה לא רק מנסור עבאס, אלא גם המשותפת שמתברר שאי אפשר להעביר בלעדיה תקציב. המדינה נמכרה לערבים. זו הציונות הדתית?", שואל בן ארצי, "איך אדם כזה מעז לדבר בשם הערכים של בני עקיבא? אבל הכעס שלי הוא לא כל כך על בנט וניר אורבך, שמכרו את הערכים ואת המדינה, אלא על מזכ"ל בני עקיבא שמכבד אדם כזה".

ואולי, אנחנו שואלים את ד"ר בן ארצי, נכון להבין את קבלת הפנים ככזו שמבטאת כבוד לנושא התפקיד הרם ביותר של הממלכה, ולא כביטוי לכבוד האדם הפרסונאלי? על כך הוא משיב כי "כתלמיד מובהק של הרב צבי יהודה וכמי שלמד איתו גם בחברותא", הוא מזכיר ש"הממשלה הראשונה של רבין הפכה לממשלת מיעוט הנשענת על ערבים, ואז הרב צבי יהודה הכריז שממשלה שנשענת על ערבים ומתבססת עליהם אינה לגיטימית. כך פסק מנהיג הציונות הדתית, ולכן נפתלי בנט הוא לא ראש ממשלה לגיטימי וצריך לזעוק את זה יומם ולילה. לא רק שהוא לא נבחר על ידי רוב העם אלא על ידי חמישה או שישה מנדטים, אלא שהוא חצה את הקו האדום הציוני והיהודי".

"אני מדבר עם ראשי המועצות שנפגשו עם איילת שקד. שאלתי אותם למה הם נפגשים איתה, והם אמרו שאין להם ברירה, כי הם צריכים מיים חשמל וביוב, אבל בני עקיבא היא תנועה חינוכית שמחנכת לערכים, ולהציג אדם כזה כמופת של ערכי בני עקיבא זה סילוף. אני קורא למזכ"ל בני עקיבא להתפטר. אני קורא להורים לחניכים לדרוש את פיטוריו. לא יתכן שאדם שרוקד סביב ראש ממשלה שבגד בערכי הציונות הדתית והציונות בכלל, ימשיך להנהיג תנועה מפוארת כמו בני עקיבא".

עוד שאלנו את ד"ר בן ארצי אם יתכן ומאחורי המתקפה החריפה שלו על בנט מקנן גם העניין האישי כמי שגיסו, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, הוא המפסיד המרכזי מהצבתו של בנט בראש הממשלה.

"אני המבקר העקבי והוותיק ביותר של ראש הממשלה לשעבר נתניהו. מאז הסכם חברון הארור שגיסי חתם עם ערפאת, רב המחבלים הרוצח המתועב, הייתי המבקר השיטתי על ההסכמים, של נאום בר אילן, של עסקת שליט וכו'. אף פעם לא עשיתי לו הנחות ואי אפשר לטעון שאני משוחד ושאני ביביסט המכור לפולחן האישיות".

"אין כאן עניין אישי. מדובר בבגידה הגדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל. גם רבין פרס וברק לא העזו להקים ממשלה מלכתחילה הנשענת על ערבים, וכאן אנשי הציונות הדתית הם שעשו את התועבה הזו והקימו ממשלה שתלויה באישור ועדת המעקב של ערביי ישראל ומועצת השורה". לדבריו אלה ניתן להוסיף ולהזכיר כי בן ארצי עצמו ראה עד לפני שנים אחדות בנפתלי בנט מועמד ראוי לתפקיד ראש הממשלה, ובשל עמדתו זו התגלע והעמיק הסכסוך בינו לבין אחותו, שרה נתניהו.

עוד מוסיף בן ארצי בביקורתו ואומר: "בנט דיבר על התלמיד היקר שלי עמנואל מורנו הי"ד שבימים אלה מצוין יום נפילתו. בנט אמר שעמנואל הוא עבורו המופת. נפתלי בנט, דע לך שעמנואל מורנו, שהיה חבר שלך ואתה מתהדר בו כדמות מופת, מתהפך בקברו כי הוא יודע את התועבה שעשית ואת הבגידה שבגדת בעם ישראל. אין לך זכות מוסרית לדבר עליו ולהזכיר אותו. הוא היה מסור כולו לעם ישראל ולציונות ולמדינה ואתה בגדת בכל אלה. אין לך זכות מוסרית להתפאר בו".

עוד פונה בן ארצי לחבר הכנסת ניר אורבך שגם הוא היה חלק מביקורו של בנט במחנה בני עקיבא: "אני פונה גם לניר אורבך. בני עקיבא נקראת על שם רבי עקיבא שעליו אתה אומר שהוא המופת. אל תזכיר את שמו של הגיבור והקדוש שמסר נפשו למען עם ישראל, בעוד אתה בגדת בעם ישראל ומדינת ישראל. מכרת את מדינת ישראל לאויבים הגרועים ביותר. איך אתה מעז לדבר על רבי עקיבא?", הוא אומר ותוהה כיצד זה "הנאומים האלה נישאו ללא מחאה וזעקה", וכשאנו מזכירים שקהל שומעיהם של ראש הממשלה וחבר הכנסת אורבך הם בני נוער שמחאה מסוג זה אינה חלק מאורח חייהם, חותם ד"ר בן ארצי ואומר: "זו סיטואציה מזעזעת שמחייבת חשבון נפש לכולנו. תנועת בני עקיבא צריכה להחליט שלא תזמין עוד את האנשים הללו".