יוסי דגן
יוסי דגן צילום: שריה דיאמנט

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגיב על ההחלטות לפינויים בימים האחרונים בעלי ובאדוריים ומזהיר מפני סכנת סחרור של פינויים והקפאת בנייה.

"השילוב בין כך שמועצת התכנון העליונה לא מתכנסת לאשור תוכניות בניה ביו"ש, לבין החלטות להרוס בתים גם בעלי היום גם באדוריים אתמול יחד עם הדחייה של החלת חוק הריבונות מהווה פגיעה חמורה בסטטוס קוו זהו צירוף אירועים שיש בו חששות", אומר דגן.

הוא מוסיף כי "ראש הממשלה נפתלי בנט חייב לעשות צעדים התיישבותיים מהדהדים ולתקן את זה. כדי שמדינת ישראל לא תכנס לסחרור אנטי התיישבותי, גם הסכם ההסדרה באביתר שהוא הסכם היסטורי להתיישבות, עם חידוש הקמת התיישבות מאושרת חדשה בשומרון לראשונה מזה עשרות שנים, הגיע לאחר ההירתמות התמוהה של כל המערכת לאכיפה רק כלפי יהודים באביתר כאשר בק"מ רבוע מסביב לאביתר נבנו על אדמות מדינה כ 80 בתים לא חוקיים של ערבים והם כולם נשארו על תילם אף אחד לא נהרס. אם תהיה הקפאת בנייה ואם תהיה פרקטיקה של הריסות רק כלפי יהודים הציבור ייצא בהמוניו למאבק".

כזכור, הממשלה לבג"ץ כי תפנה שני בתים בשכונת נאות אילן ביישוב עלי בשומרון. במקום בו מתגוררות 4 משפחות. התשובה הגיעה לאחר עתירה של ערבים תושבי האזור שהוגשה ב-2011 שדרשו את פינוי הבתים. בהמשך היום הצביעה הקואליציה נגד הצעת החוק של האופוזיציה להחלת הריבונות ביהודה ושומרון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו