מיכל וולדיגר
מיכל וולדיגר צילום: דני שם טוב - דוברות הכנסת

מליאת הכנסת דחתה אחר הצהריים (רביעי) הצעת חוק להשלמת הרפורמה בבריאות הנפש במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי, של ח"כ מיכל וולדיגר ממפלגת הציונות הדתית.

חברת הכנסת הגיבה בזעם על ההחלטה. "לדבר על בריאות הנפש זה קל יחסית, לצאת בהצהרות שיפעלו לטובת התחום, גם זה קל, אבל באמת לקדם ולטפל - זה כבר מורכב הרבה יותר".

"חשבתי לתומי, בוודאי אחרי המתקפה עלי, שיש דברים שהם מעל מלחמת קואליציה - אופוזיציה. שיש דברים שיש להתייחס אליהם עניינית. זה המקרה. מאחורי הקלעים כמעט כל חבריי לקואליציה אמרו לי בפה מלא שהצעת החוק שלי יותר מצודקת, שיש להצביע בעדה, אבל ברגע האמת - הפוליטיקה ניצחה.
הנקמנות, הרצון להשפיל ולדחוק לפינה, תוך עצימת עיניים מפגיעה ישירה באוכלוסיה חלשה כל כך, שנמצאת בסוף שרשרת המזון", הוסיפה.

וולדיגר המשיכה במתקפה. "אני מתביישת בחבריי מהקואליציה - לא הרמתם את ידכם נגד הצעת חוק שלי. הרמתם את ידכם כנגד נפגעי התחלואה הכפולה הסובלים ממחלת נפש ומהתמכרות בו זמנית וכנגד אנשים שנפלו להתמכרות קשה וזקוקים לטיפול ראוי".

"תסתכלו להם בעיניים, מה תגידו להם? איך בדיוק חוק של בריאות הנפש מפר את שלמות הקואליציה?", תהתה חברת הכנסת.

מטעם הקואליציה נמסר: "הקואליציה הבטיחה בהסכמים הקואליציוניים, טרם הקמת הממשלה, תוכנית וקידום נושא בריאות הנפש אשר הוזנח מעל עשור על ידי הממשלות הקודמות ופגע אנושות באוכלוסיות הכי קשות במדינת ישראל, כמו גם את הטיפול וקידום הרפורמה בתחום ההתמכרויות".

"למרות ניסיונות האופוזיציה לשתק את עבודת הכנסת אשר מהווים פגיעה חד משמעית באינטרס הציבורי וצרכיו, הוחלט בבמשלה כי ההצעה בתחום בריאות הנפש וטיפול בהתמכרויות תוכל להצטרף לרפורמה הרחבה שעליה עמלים בימים אלה בעת דיוני התקציב. למרות זאת, ובניגוד לטובת המטופלים, ואף שהוצע לח״כ וולדיגר לשתף פעולה, היא בחרה להתעקש להעלות את הצעת החוק ולהפילה, גם במחיר תקיעת הרפורמה במשך שישה חודשים".

"הקואליציה ממשיכה לעבוד ולדאוג למען מדינת ישראל וכל אזרחיה, בעוד שהאופוזיציה ממשיכה לבזות את חבריה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו