מליאת הכנסת
מליאת הכנסת צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

מליאת הכנסת דחתה הערב (רביעי) את הצעת התיקון לחוק של חברת הכנסת שרן השכל בנוגע לאי-הפללת משתמשי קנאביס.

הקואליציה העלתה את ההצעה במפתיע במליאה ודרשה הצבעה שמית. אלא שחברי סיעת רע"מ והרשימה המשותפת התנגדו בזה אחר זה להצעה שהופלה בסופו של דבר, לאחר שמספר המתנגדים עמד על 55 וגבר על מספר 52 התומכים.

שתי הצעות נוספות של נציגי מרצ ויש עתיד בנושא לא התקבלו לאחר שמרבית חברי הקואליציה עזבו את האולם.

הליכוד מסר בתגובה "שוב הוכח שראש הממשלה בפועל הוא מנסור עבאס - ורק על פיו יישק דבר. נפיל את הממשלה הכושלת הזאת בהקדם".

יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין אמר " ההפסדים התכופים של הממשלה בכנסת הם הישג גדול של האופוזיציה, ומוכיחים פעם אחר פעם כמה הממשלה נשענת לחלוטין על רע"מ והתנועה האיסלאמית ולא מסוגלת לעשות כלום ללא הסכמתם. נמשיך לפעול בכל הכוח נגד ממשלת השנאה הרעה והרעועה הזו. נעשה הכל כדי להפיל אותה".

ח"כ שרן השכל הגיבה ואמרה, "לחברי הליכוד שכעת ודאי שמחים לאידי (כי אצלכם אין שמחה גדולה יותר מהשמחה לאיד): הישירו מבט לעיני ציבור הבוחרים שלכם, והסבירו להם מדוע נתתם יד להמשך גרימת העוול ליותר ממליון אזרחים בישראל, ועוד עשרות אלפי מטופלים בקנאביס הרפואי,
ילדים שיושבים היום בבית עם התקפים מסכני חיים כאשר אין להם תרופה בגללכם".

"בשבועות האחרונים ניהלתי איתכם מו"מ, הוצעו לכם הצעות מרחיקות לכת לשיתופי פעולה בנושאי חקיקה ואפילו ראשות של וועדות בכנסת, אך אתם העדפתם את השיקול הפוליטי האישי על פני טובת הציבור ועל פני חוק שאתם בעצמכם מאמינים בנחיצותו. השגתם ניצחון פוליטי קטן, אך גרמתם עוול גדול", דברי השכל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו