שלמה קרעי
שלמה קרעי Noam Revkin Fenton/Flash90

פורום הארגונים למען המשפחה בישראל חיזק היום (רביעי) את ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) על שהגיש את הצעת החוק שתעקוף את פסיקת בג"ץ בעד פונדקאות ללהט"ב.

ח"כ קרעי מקדם חוק שיעקוף את פסקת ההגבלה (סעיף 8) ב'חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו' בנושא הפונדקאות בישראל, כך שרק זוגות נשואים שאין באפשרותם להביא לעולם ילדים יוכלו להשתמש בפתרון הפונדקאות.

בדברי ההסבר להצעת החוק כתב ח"כ קרעי כי "בעת חקיקת החוק סבר המחוקק כי יש לאפשר פונדקאות לקבוצה מצומצמת - איש ואישה שהם בני זוג, אשר נמנעה מהם האפשרות להביא ילדים לעולם וזאת עקב ליקוי פיזיולוגי המונע מהאישה לשאת היריון בעצמה או כאשר מחמת ההיריון נשקפה סכנה ממשית לחיי האישה".

"ביום 11.7.21 בג"ץ קבע בפסק דין לעתירה שהוגשה נגד החוק, כי החוק כפי שחוקק מפלה ואינו שוויוני וכי תוך חצי שנה תתאפשר פונדקאות גם לגברים בלא בנות זוג", הסביר. "שאלה זו שבג"ץ הכריע בה היא מוקד רב שנים לוויכוח ציבורי משמעותי מאוד ובו הכנסת הכריעה עד כה בצורה שונה לחלוטין".

"איננו יכולים להרשות לעצמנו שבג"צ יהפוך את עצמו למילה האחרונה בכל שאלה ציבורית", נכתב. "החלטות כאלו צריכות להתקבל בהתאם ליחסי הכוחות הפוליטיים בכנסת, כפי שבאו לידי ביטוי בתוצאות הבחירות. בג"צ כמחוקק על, הוא סכנה לישראל כיהודית ודמוקרטית".

כאמור, בפורום הארגונים למען המשפחה בירכו את ח"כ קרעי. "פורום הארגונים למען המשפחה בישראל מחזק את חבר הכנסת שלמה קרעי שהגיש הצעת חוק אשר ימנע את התקלה שהביא בג"צ על מדינת ישראל בהחלטתו בבג"צ 781/15 הידוע 'כבג"צ הפונדקאות'", נמסר.

"הגיעה העת לעצור את 'הרכבת המשפטית' בדמות פסקי דין שמכתיבים לרשות המחוקקת נורמות ציבוריות שרב הציבור בישראל מסתייג מהן", הוסיפו. "המוסר הבג"צ וערכי השיויון המונחלים בפסקי הדין שניתנים על ידו עלולים להוביל את מדינת ישראל לאנרכיה והליך זה ראוי שיפסק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו