סייבר מחשבים
סייבר מחשבים צילום: Istock

בפגישה בין שר הביטחון בני גנץ לבין שרת ההגנה הצרפתית פלורנס פרלי, הרגיע גנץ וסיפר למקבילתו כי בניגוד לפרסומים - חברת NSO לא פרצה לטלפון של הנשיא עמנואל מקרון וגם לא לניידים של כמה חברי פרלמנט צרפתים - כך נחשף בחדשות 13.

מוקדם יותר היום הודעי משרד הביטחון כי שלח צוות בדיקה מיוחד לחברה, שהואשמה בקשירת קשר בריגול אחר עיתונאים, פעילי זכויות אדם ובכירים בעולם.

נזכיר כי בסוף השבוע שעבר התקשר נשיא צרפת עמנואל לראש הממשלה נפתלי בנט ודרש לקבל ממנו הבהרות על פרשת NSO.

השיחה התקיימה לאחר שעל פי החשד מרוקו השתמשה בתוכנת "פגסוס" הישראלית כדי לחדור לטלפון האישי של נשיא צרפת ושל בכירים נוספים ברפוליבקה.

מקרון הביע את מורת רוחו וביקש מבנט לוודא שישראל מתייחסת לנושא ברצינות. ראש הממשלה בנט מצדו העביר למקרון מסר ולפיו האירוע התרחש עוד בטרם נכנס לתפקיד וכי הממשלה הנוכחית נחשפה להיקף התופעה דרך הפרסומים השונים.

עוד נודע כי בנט התחייב בשיחה עם מקרון שהאירוע נבדק בדרגים הגבוהים ביותר והבטיח שהמסקנות הנדרשות יוסקו בהקדם. במקביל, גם האמריקנים הביעו את דאגתם בפני גורמים במערכת הביטחון הישראלית.

מנכ''ל חברת NSO שלו חוליו אמר בראיון לעיתון ישראל היום: "נשמח מאוד אם תהיה חקירה של הפרשה, כדי שנוכל לנקות את השם שלנו". לדבריו "אין ולא היה לנו שום קשר לרשימה שפורסמה, ואם יתברר שהיה איזה לקוח שעשה שימוש לרעה במערכת שלנו - הוא ינותק מייד. הוכחנו את זה בעבר, כולל לקוחות הכי גדולים שהיו לנו והפסקנו לעבוד איתם".

חוליו סבור כי מדובר בקמפיין מאורגן. "זה נראה כאילו מישהו החליט ללכת לנו על הראש. הרי יש כל כך הרבה חברות סייבר מודיעין בעולם, אבל כולם מתמקדים רק בישראלים. לעשות כזה קונסורציום של עיתונאים מכל העולם ולהכניס פנימה את אמנסטי - זה נראה כאילו יש פה יד מכוונת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו