משה מיכאלי
משה מיכאלי צילום: באדיבות המצולם

כמחזיקי תיקי ניירות ערך וכמוכרי דירות, מועברים כספים רבים שלנו אל מס הכנסה.

המוסד המנהל את תיק ניירות הערך מנכה מס במקור מהרווחים בתיק שלנו ומעביר אותם בשבילנו ישירות למס הכנסה. כך גם עורך הדין המלווה אותנו בעת מכירת נכס מחשב את הרווח המדויק מהדירה שאנו מוכרים ומנחה אותנו לשלם 25% מהרווח – מס שבח.

אלא שגם הבנק בתיקי ניירות ערך, וגם עורך הדין המלווה בעת ביצוע המכירה מדייקים במס שהם מחשבים, הם למעשה הזרוע הביצועית של מדינת ישראל לגביה נכונה מאיתנו, האזרחים.

אך בדיוק כך, הם אחראים רק על הגביה.

זכויות רבות יש לנו כאזרחים במדינת ישראל, נקודות זיכוי שלפעמים אינן מגיעות לידי זיכוי במשכורות, פעמים שקיימים לנו הפסדים שקדמו לרווחים הניתנים לקיזוז מהרווחים ולהחזיר לנו מס,
ישנם מקרים של נכויות, הכנסות נמוכות ועוד ועוד, שכמובן לא הבנקאי ולא עורך הדין קשורים למערכה הזו, מערכת הזכויות.

שילמתם מס שבח במהלך 6 השנים האחרונות? תאמו פגישה ואולי תקבלו את כספכם בחזרה

הדברים מקבלים משנה תוקף באוכלוסיית מקבלי קצבת פנסיה או שכירים שעברו את גיל 60.

ברגע שאנו עוברים את גיל 60 מצטרפות סיבות נוספות לחגיגה ובמרבית המקרים אם יש לנו תיקי ניירות ערך או ששילמנו מס שבח נהיה זכאים להחזרים משמעותיים.

בגיל 60 מתחילה זכאות לחשב את רווחי ההון לפי מדרגות מס מיוחדות.

מס שבח למעשה זה שם קצר ל'מס רווחי הון על דירה' ומשכך גם ממנו ניתן לקזז הפסדים משוק ההון וגם אותו ניתן לחשב לפי מדרגות המס המיוחדות לרווח הון, מעל גיל 60.

חוסר הידע הקיים הן אצלינו האזרחים והן אצל מרבית מבעלי המקצוע גורם לכספים רבים שלנו לשבת בחשבון הלא נכון ובמקום לשבת אצלינו בחשבון, הם יושבים בטעות באוצר המדינה.
במידה ונכין בקשה מקצועית, ערוכה היטב ונגיש אותה בצורה הנכונה – נגלה שמס הכנסה יודע גם להחזיר כספים ששולמו בטעות...

תחום זה של 'החזרי מס' נתפס בטעות כמשהו קל לביצוע כיון שרשות המיסים פותחת את שעריה לאזרח הן באתר האינטרנט בצורה מקוונת והן בקבלת קהל בפקידי השומה אך בעקבות פניה ישירה ובלתי מקצועית אל מערכת מורכבת בעלת המון זכויות שחלקן, אם בכלל מכירים אותן, מורכבות מאוד לביצוע – כספים רבים השייכים לנו, לא שבים אלינו.

קיימת רשימה ארוכה של סיבות להחזרים על מס ששולם דרך שוק ההון או דרך מס שבח, לכלל האוכלוסיה, גם לצעירים שגילם עוד לא הגיע לגיל 60 אבל האוכלוסיה שעברה את גיל 60 משאירה המון כסף בידי האוצר, וחבל. אנחנו מדברים על עשרות אלפי שקלים שניתן לסגור איתם חובות ישנים, לעזור איתם לילדנו או לפנק את הנכדים.

פגישות מתקיימות בשער בנימין ובאיתמר

שילמתם מס שבח במהלך 6 השנים האחרונות? תאמו פגישה ואולי תקבלו את כספכם בחזרה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו