בני משפחתו של דסטו ביסט עם עו"ד בלייכר
בני משפחתו של דסטו ביסט עם עו"ד בלייכר צילום: 'חוננו'

בית משפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים (חמישי) את מעצרו של החשוד ברצח דסטאו ביסט בעיר רמלה במהלך ימי מבצע שומר החומות. מעצרו של החשוד הוארך עד ליום שני.

חלק מבני משפחתו של ביסט הגיעו יחד עם עו"ד חיים בלייכר לדיון הארכת המעצר.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את המשפחה במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה מסר לאחר הדיון, "כפי שהמשפחה טענה בתחילה, החשד לרצח מתחזק, אנו מקווים שעתה ימוצה הדין עם הרוצחים וכל המסייעים להם".

"כבר עתה כדאי להפיק לקחים להבא שכל אירוע אלימות מסוג כזה שמכוון לעבר יהודים ללא כל סיבה, יש לחשוש ולחקור כאירוע ביטחוני ולפעול בהתאם. רצח של יהודי במהלך פרעות תשפ"א בעיר במרכז הארץ, חייב לזעזע את אמות הסיפים ועל השב"כ והמשטרה לעשות הכל, אבל הכל כדי שכלל השותפים ברצח יעמדו לדין", דברי בלייכר.

עוד באותו נושא:

עשרות תושבי רמלה ובני משפחתו של דסטאו ביסט הי"ד צעדו אמש (רביעי) במרכז העיר בדרישה לצדק לדסטאו ביסט.

הצועדים התכנסו בתחנת האוטובוס בה נדרס דסטאו ביסט לפני כחודשיים, משם המשיכו לצעוד עד לתחנת המשטרה ברמלה.

"לכל אורך הדרך טענו שאבא שלנו נרצח על רקע לאומני רק בשל היותו יהודי ומסתבר שצדקנו", קראו בני המשפחה. "אנחנו מקווים שכלל גורמי הביטחון יחברו יחדיו ויחקרו את החשוד. יאתרו את יתר החשודים ויביאו אותם לדין. מאוד מקווים שהצדק ייעשה במהרה והרוצחים ירקבו מאחורי סורג ובריח לשנים רבות".

בתחילת השבוע משטרת ישראל עצרה נער ערבי בן 16, תושב רמלה, בחשד למעורבות באירוע בו נפגע אנושות תושב רמלה דסטאו ביסט (74) מאופניים חשמליים. ביסט נדרס ב-30 במאי 2021, בזמן מבצע שומר החומות, ונפטר בבית החולים שבועיים לאחר האירוע. הדורסים נמלטו מהמקום.

בתחילת החודש הגיע השר לביטחון הפנים עמר בר-לב לבקר את משפחתו של דסטאו ביסט, ואמר כי "השתלשלות האירועים כפי שמתארת משפחתו, מזעזעת ומוסיפה יגון לאבל הכבד ממילא. הבטחתי להם שאדאג אישית להתעדכן ולוודא שהמשטרה תהפוך כל אבן בחקירת האירוע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו